Whatsapp’a IOS 9’la Gelen Yenilikler!

  • 29 Haziran 2015
  • 1.195 kez görüntülendi.
Whatsapp’a IOS 9’la Gelen Yenilikler!

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a , IOS 9 için bir Beta güncellemesi yayınlandı. Güncellemeyle birlikte uygulamaya birçok yeni ozellik kazandırıldı.

Apple , WWDC 15 etkinliğinden sonra geliştiriciler için IOS 9 Beta sürümünü yayınlamıştı. Geliştiriciler de uygulamalarını yavaş yavaş IOS 9’a uyumlu hale getirmeye başladı. Bu uygulamalardan biri de Whatsapp.

whatsapp-iPhone-6-614x345

IOS 9 için yeni sürümü yayınlanan Whatsapp’ta kullanıcıların hoşuna gidecek birçok yenilik yapıldı. Yeni gelen özelliklerden en ilgi çekici olanı kişiye özel bildirim sesi. Artık kişilere özel atadığınız seslerle mesajların kimden geldiğini anlayabileceksiniz. Bunun yanında birde kişiye özgü konuşma duvar kağıdı ayarlayabileceksiniz.

Eğer mesajlar tek kişiden gelmiş ise okundu olarak işaretle kısmından, birden çok kişiden gelmiş ise yine tek seferde okundu olarak işaretleme olayını gerçekleştirebileceksiniz.

Aynı zamanda artık uygulamayı açmayarak bildirim merkezinden de mesajlara cevap verebileceksiniz. Kullanıcılar güncelleme gelmeden önce yalnızca bulunduğu bir grubun konuşmasını sessize alabiliyordu. Artık bunun yanında bireysel konuşmalarda sessize alınabilecek. Fotoğraf gönderirken düzenleme seçeneklerini de yine yeni güncelleme de karşımıza çıkacak.

Bakalım yeni gelen bu özellikler kullanıcılar tarafından beğenileri toplayabilecek mi?

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Technosfer Kullanıcısı dedi ki:

    bilgilendirme için teşekkürler

BİR YORUM YAZ