SONRAKİ
Halkımıza Göre Üniversite Bölüm Yorumları Halkımıza Göre Üniversite Bölüm Yorumları
ÖNCEKİ
Rusya’da İnternet Erişimi Sıkıntısı! Rusya’da İnternet Erişimi Sıkıntısı!
2176
806 0

Whatsapp Verilerinizi İndirin!

Whatsapp Verilerinizi İndirin!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

30 Nisan 2018

Whatsapp artık hesap bilgilerinizi indirmenize imkan sağlayacak. Bundan sonra Whatsapp üzerinden istemiş olduğunuz verileri indirebileceksiniz. Whatsapp verilerini indirme hakkında tüm merak etmiş olduklarınızı ve Whatsapp veri indirmeyi sizler için anlattık. Whatsapp veri indirme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Dünyanın en büyük mesajlaşma yazılımı olan Whatsapp, AB standartları çerçevesinde Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) uygun olabilmek için normalde olduğundan daha büyük bir çaba göstermeye başladı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg için son dönemlerde çıkan veri ihlalleri neticesinde Facebook tarafından satın alınan Whatsapp Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uymaya çalışıyor.  Artık dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerindeki tüm verilerinizi indirebileceksiniz.

WHATSAPP KAYITLARINI NASIL İNDİRİRİM? 

Whatsapp üzerinden “Hesap Bilgilerimi Talep Et” özelliğini kullanarak Whatsapp’ın sizin için şu zamana kadar biriktirmiş olduğu ve başka bir uygulamayla erişebilinecek olan bilgileri ve raporları cep telefonunuza indirebileceksiniz. Bu sayede Whatsapp’ın hangi bilgilerinizi hangi tarihlerde ne şekilde paylaşmış olduğu ve paylaşılan bilgilerin sizin için önem derecesini kendi bilgi güvenliğiniz açısından değerlendirebileceksiniz.

WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerini talep et menüsüne cep telefonunuz üzerinden giriş yaparak  ekranda bulunan “Raporu talep et” alanına tıklamanız gerekiyor. Bu işlemin ardından ekranda yazacak olan “Talep gönderildi” mesajı ile işleminizin sıraya alındığı rapora sizlere iletilmiş olacak. Whatsapp veri raporunuz yaklaşık olarak 1-3 gün içinde hazır hale getirilecek. Daha sonrasında ise Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerini talep et bölümünden ZIP dosyası şeklinde cep telefonunuza indirebileceksiniz.

VERİLERİNİZ KÖTÜ İNSANLARIN ELİNDE Mİ?

Geçtiğimiz ay içerisinde Facebook içerisinden bilgi sızdırılarak yapılabilecek şeyler hakkında az çok bir bilgi sahibi olmuştuk. Son dönemlerde veri gizliliği bu kadar önemli bir noktaya gelmişken Whatsapp’ın şeffaflık politikası adı altında atmış olduğu bu adım sayesinde verilerinizin sanal ortamda ne şekilde ve nasıl depolandığı hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Whatsapp ne gibi bilgilerimizi tutuyor?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp bizlerin ne gibi bilgilerini elinde tutuyor? Whatsapp sunucularında bizlerle ilgili hangi veriler var ve bu veriler ne kadar güvenli bir ortamda saklanıyor?

Whatsapp, cep telefonlarınız üzerindeki tüm medya dosyaları başta olmak üzere cep telefonunuzun ayarları, kamerası, mikrofonu, tuşları, sensörleri ve tüm özelliklerine sizlerin cep telefonuna kurulum yapılırken izin alarak erişim sağlayabiliyor. Whatsapp sunucuları üzerinde bulunabilecek bir açık ile sizlerin cep telefonlarınızda saklamış olduğunuz tüm fotoğraflarınız videolarınız veya mahreminiz istenmeyen kişilerin eline geçebilir. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için cep telefonlarınız da kişisel önem arz eden verilerinizi saklamamaya özen gösterin ve Whatsapp’ın sadece mesajları yedeklediğinden emin olun.

" Whatsapp Verilerinizi İndirin! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Whatsapp Verilerinizi İndirin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Whatsapp Verilerinizi İndirin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
MSI Optix G273QF Yazılı İnceleme
MSI Optix G273QF Yazılı İnceleme
MSI ve Monster Energy Yamaha MotoGP eSport, Nihai Performans ve Hatasız Kontrol için güçlerini birleştirdi.
MSI ve Monster Energy Yamaha MotoGP eSport, Nihai Performans ve Hatasız Kontrol için güçlerini birleştirdi.
2021 Satın alma Rehberi – En Uygun Ders Bilgisayarı
2021 Satın alma Rehberi – En Uygun Ders Bilgisayarı
TÜRKİYE’NİN SOSYAL MEDYA TİCARETİNİ DAHA DA BÜYÜTECEK
İŞ BİRLİĞİNDE HELOROBO VE FACEBOOK İMZASI
TÜRKİYE’NİN SOSYAL MEDYA TİCARETİNİ DAHA DA BÜYÜTECEK<br data-lazy-src=
MSI’DAN OKULA VE OFİSE DÖNÜŞ İÇİN DEV İNDİRİM!
MSI’DAN OKULA VE OFİSE DÖNÜŞ İÇİN DEV İNDİRİM!
Samsung Galaxy M32 5G tanıtıldı; işte Samsung’un yeni cihazı
Samsung Galaxy M32 5G tanıtıldı; işte Samsung’un yeni cihazı
Merak edilen Motorola Moto G50 5G tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Merak edilen Motorola Moto G50 5G tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Uygun fiyatlı BLU G91 Pro tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler
Uygun fiyatlı BLU G91 Pro tanıtıldı; işte cihaz hakkında merak edilenler

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.