yükleniyor...

Whatsapp Verilerinizi İndirin!

Whatsapp artık hesap bilgilerinizi indirmenize imkan sağlayacak. Bundan sonra Whatsapp üzerinden istemiş olduğunuz verileri indirebileceksiniz. Whatsapp verilerini indirme hakkında tüm merak etmiş olduklarınızı ve Whatsapp veri indirmeyi sizler için anlattık. Whatsapp veri indirme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Dünyanın en büyük mesajlaşma yazılımı olan Whatsapp, AB standartları çerçevesinde Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) uygun olabilmek için normalde olduğundan daha büyük bir çaba göstermeye başladı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg için son dönemlerde çıkan veri ihlalleri neticesinde Facebook tarafından satın alınan Whatsapp Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uymaya çalışıyor.  Artık dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerindeki tüm verilerinizi indirebileceksiniz.

WHATSAPP KAYITLARINI NASIL İNDİRİRİM? 

Whatsapp üzerinden “Hesap Bilgilerimi Talep Et” özelliğini kullanarak Whatsapp’ın sizin için şu zamana kadar biriktirmiş olduğu ve başka bir uygulamayla erişebilinecek olan bilgileri ve raporları cep telefonunuza indirebileceksiniz. Bu sayede Whatsapp’ın hangi bilgilerinizi hangi tarihlerde ne şekilde paylaşmış olduğu ve paylaşılan bilgilerin sizin için önem derecesini kendi bilgi güvenliğiniz açısından değerlendirebileceksiniz.

WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerini talep et menüsüne cep telefonunuz üzerinden giriş yaparak  ekranda bulunan “Raporu talep et” alanına tıklamanız gerekiyor. Bu işlemin ardından ekranda yazacak olan “Talep gönderildi” mesajı ile işleminizin sıraya alındığı rapora sizlere iletilmiş olacak. Whatsapp veri raporunuz yaklaşık olarak 1-3 gün içinde hazır hale getirilecek. Daha sonrasında ise Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerini talep et bölümünden ZIP dosyası şeklinde cep telefonunuza indirebileceksiniz.

VERİLERİNİZ KÖTÜ İNSANLARIN ELİNDE Mİ?

Geçtiğimiz ay içerisinde Facebook içerisinden bilgi sızdırılarak yapılabilecek şeyler hakkında az çok bir bilgi sahibi olmuştuk. Son dönemlerde veri gizliliği bu kadar önemli bir noktaya gelmişken Whatsapp’ın şeffaflık politikası adı altında atmış olduğu bu adım sayesinde verilerinizin sanal ortamda ne şekilde ve nasıl depolandığı hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Whatsapp ne gibi bilgilerimizi tutuyor?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp bizlerin ne gibi bilgilerini elinde tutuyor? Whatsapp sunucularında bizlerle ilgili hangi veriler var ve bu veriler ne kadar güvenli bir ortamda saklanıyor?

Whatsapp, cep telefonlarınız üzerindeki tüm medya dosyaları başta olmak üzere cep telefonunuzun ayarları, kamerası, mikrofonu, tuşları, sensörleri ve tüm özelliklerine sizlerin cep telefonuna kurulum yapılırken izin alarak erişim sağlayabiliyor. Whatsapp sunucuları üzerinde bulunabilecek bir açık ile sizlerin cep telefonlarınızda saklamış olduğunuz tüm fotoğraflarınız videolarınız veya mahreminiz istenmeyen kişilerin eline geçebilir. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için cep telefonlarınız da kişisel önem arz eden verilerinizi saklamamaya özen gösterin ve Whatsapp’ın sadece mesajları yedeklediğinden emin olun.

Whatsapp Verilerinizi İndirin! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Whatsapp Verilerinizi İndirin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir mastika rakı fiyatı gl hf ne demek adet geciktirici ilaç isimleri nick oluşturucu