yükleniyor...

WhatsApp Veri Güvenliği Tehlikede!

Anlık mesajlaşma servisi WhatsApp üzerinden paylaşılan medya dosyaları en az 2 ay süre ile saklanabilecek.

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri haline gelen kişisel verilerin güvenliği gün çektikçe daha da popüler hale gelmeye başlıyor. Popüler sosyal medya platformu Facebook üzerinden kişisel verilerin paylaşıldığı yönünde atılan iddiaların ardından, Facebook bünyesinde yer alan WhatsApp uygulamasına da güven iyice azalmaya başladı.

Önceki dönemlerde kullanıcı gizliliği adı altında hiçbir şekilde verilerin saklanmadığını ve şifrelendiğini belirten şirket 2 ay öncesine kadar paylaşılan fotoğraf ve videoları yeniden indirmenize olanak sağlayacak.

2.18.106 ve 2.18.110 güncelleme sürümleri arasında eklenen özellik sayesinde kendi galerinizden veya hafızanızdan sildiğin görüntüleri sohbet medyası üzerinden 2 ay öncesine kadar paylaşılan tüm dosyaları indirebileceksiniz. Ancak bilinmesi gereken bir diğer husus da anlık mesajlaşma servisi WhatsApp bu medya dosyalarını 2 aydan daha fazla süre ile kendi sunucularında saklayabilecek.

WhatsApp Veri Güvenliği Tehlikede! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WhatsApp Veri Güvenliği Tehlikede! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Zonguldak Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Aba Nedir dijital platform ne demek mastika rakı fiyatı gta 6 sistem gereksinimleri marla makaron filtre fiyatları Market Fiyatları 1997 doğumlu kaç yaşında olur