yükleniyor...

WhatsApp Üç Yeni Özellik Güncellemesi Sunuyor!

Anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, grup sohbetlerini daha cazip hale getiren, paylaşılan fotoğrafları daha canlı yapan ve klavyede emoji arama süresini azaltacak üç yeni özellik sunuyor.

Popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp yepyeni özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Sunulan yeni güncelleme ile grup sohbetlerinde sesli arama ve daha birçok özellik kullanıma sunulacak.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra bir çok gelişme yaşanan WhatsApp cephesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Grup sohbetleri içerisinde sesli konuşma imkanı sunmaya hazırlanan WhatsApp, ayrıca emoji konusunda da kendini geliştiriyor.

whatsapp uc yeni ozellik guncellemesi sunuyor

Bilindiği üzere emojiler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Bazen yazı ile anlatamadığımız durumları ya da anlatılan bir olayı daha güçlü kılabilmek için emojilerle destekliyoruz. Ancak kullanmak istediğimiz emojileri bulmak biraz vakit alıyor. Bu durumu iyileştirmek isteyen WhatsApp yeni özelliği sayesinde metin çubuğu içerisinde “:” ifadesinin ardından istenen emojinin adı yazılarak arama seçeneği sunuyor.

whatsapp uc yeni ozellik guncellemesi sunuyor

WhatsApp’ın yeni güncelleme ile getireceği bir diğer yeni özellik ise Facebook ailesi içerisinde yer alan popüler sosyal medya platformu Instagram’da oldukça sık kullanılan dijital saat çıkartması olacak. Instagram’da yayınlanan bir hikaye dilersek bulunduğumuz bölgenin yerel saatini belirten bir çıkartma ekleyebiliyoruz.  Bu özelliğin aynısı WhatsApp’a da gelecek. WhatsApp durum özelliğini kullanan veya sohbete fotoğraf aktarmak isteyen kullanıcılar paylaştıkları fotoğraflarda bundan sonra saat çıkarması ekleyebilecekler.

Üç yeni özellik sunan WhatsApp, kullanıcı deneyimini arttırmak için elinden gelen çabayı gösteriyor. Artık WhatsApp ile mesajlaşma daha kolay ve daha dinamik hale geleceğine inanıyoruz.

WhatsApp Üç Yeni Özellik Güncellemesi Sunuyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WhatsApp Üç Yeni Özellik Güncellemesi Sunuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.