WhatsApp Sesli Arama Düzenlemesi!

  • 19 Temmuz 2015
  • 979 kez görüntülendi.
WhatsApp Sesli Arama Düzenlemesi!

Anlık mesajlaşma hizmeti veren WhatsApp Android platformunda aylar öncesinde sesli görüşme özelliğini aktif ettiğinden bu yana birçok kullanıcı uygulamanın fazla veri tükettiği yönünde şikayetlerde bulunmuştu. Şirket bu şikayetlerden yola çıkarak WhatsApp üzerinde ilk bakışta fark edilemeyecek de olsa önemli bir değişikliğe gitti.

Eğer arkadaşlarınızla WhatsApp’ta internet üzerinden sesli görüşmeler yaptığınızda internet kotanızdaki ani düşüşlerden şikayetçiyseniz bu sorunu artık gözardı edebilirsiniz. Çünkü WhatsApp bu durumun farkına vardı ve WhatsApp sesli görüşme esnasında fazla veri tüketmenizi engelleyen “Düşük  data kullanımı”özelliğini uygulamaya ekledi. En son 2.12.183 sürümü ile gelen bu özellik aktif edildiğinde sesli görüşme  sırasında veri kullanımınızı minimuma seviyede tutmayı sağlıyor. Fakat bu durum bazı kullanıcılara düşük ses kalitesi gibi sorunlara yol açmış.

Eğer bu özelliği aktif etmek istiyorsanız WhatsApp’ın 2.12.183 sürümünü yükledikten sonra Ayarlardan Sohbet ayarları bölümüne girerek altta bulunan Call Stetting bölümünden “Low data usage” özelliğini aktif etmelisiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ