yükleniyor...

WhatsApp Mesajlarında Herkesten Sil Özelliği

Uzun bir süredir bahsedilen mesajların kalıcı olarak silinmesi özelliği nihayet WhatsApp mesajlaşma platformuna geldi.

Popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp  yeni bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bilindiği gibi uzun zamandır gündemde olan mesajı kalıcı silme özelliği nihayet tüm platformlara geliyor.

WhatsApp kullanıcılarının uzun zamandır beklediği “Delete For Everyone” yani herkestesn sil özelliği nihayet kullanıcılara sunuluyor. Yanlış kişiye mesaj atma olayı çok fazla karşılaştığımız problemlerden bir tanesi. Özellikle bir işi yaparken acelemiz varsa girdiğimiz sohbet penceresinde kime yazdığımıza bakmadan mesaj atabiliriz.

Bu durumda yanlış anlamaların önüne geçebilmek için WhatsApp, yeni bir güncelleme sunuyor. Attığınız mesajın görülmesini istemiyorsanız yedi dakika içerisinde hem kendi mesaj sayfanızdan hem de karşı tarafın mesajlarından silebilirsiniz.

Önceden kullandığımız mesaj silme özelliği yalnızca kişinin kullandığı cihazdan silinmesini sağlıyordu. Artık hem istemeyerek attığınız mesajlardan hesap vermek zorunda kalmayacaksınız hem de yanlış anlamalara neden olmayacaksınız.

Peki bu özelliğin nasıl kullanılacağı da ayrı bir soru. Yanlışlıkla gönderdiğinizbir mesajı silmek istiyorsanız mesajın üzerine uzun süre basıp mesajı sil seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda “Herkesten Sil” seçeneğini işaretleyerek mesajınızı imha edebilirsiniz. Bu özelliğin kullanılması durumunda silinen mesajın yerinde bir bildirimin gözükeceği de söyleniyor. Sohbetlerin içerisinde “Bu mesaj silindi” şeklinde bir uyarı yazısı da gözükecek. WhatsApp’ın yeni özelliğinin Android ve iOS işletim sistemlerini haricinde Windows Phone cihazlarında da kullanılacağı biliniyor.

WhatsApp Mesajlarında Herkesten Sil Özelliği konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WhatsApp Mesajlarında Herkesten Sil Özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla