yükleniyor...

WhatsApp Depolama Alanı Android Sürümde!

En popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp Android işletim sistemli cihazlarda, cihaz içerisinde uygulama tarafından kullanılan depolama alanını gösteren yeni güncellemesini sunuyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp günümüz dünyasında mesajlaşma sırasında yaşanan yüksek boyutlu dosya paylaşımları için bir çözüm üretti. Hali hazırda iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılan depolama alanı kullanımı özelliğini artık Android işletim sistemli cihazlara da taşıyor.

Ocak ayından bu yana iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılan Depolama alanı kullanımı özelliği artık Android cihazlarda da yer alacak. Şimdilik Beta sürümde test aşamasında olan bu özellik WhatsApp uygulamanız içerisinde bulunan grup ve bireysel sohbet sayfalarınızın cihazınızda ne kadar yer kapladığını gösterecek. Eğer konuşmalarınız çok fazla yer kaplıyorsa bu konuşmalar içerisindeki fazla boyutlu dosyaları silerek depolama alanınızda bir rahatlama yaşamanızı sağlayacak.

Android işletim sistemli cihazlarda yeni özelliğin beta sürümünü kullanmak isteyen kullanıcıların v2.17.340 Beta sürümünü yüklemesi gerekiyor. Bu sürümü kullanan WhatsApp kullanıcıları ise Ayarlar menüsünden Depolama Alanı Kullanımı sekmesine girerek cihazında yer alan WhatsApp konuşmalarının ne kadar yer kapladığını kolayca görebilirler.

Temizlemek istediğiniz sohbeti seçtikten sonra ise iletileri yönet butonuna tıklayarak silmek istediğiniz içerikleri seçip silebilirsiniz.

WhatsApp Depolama Alanı Android Sürümde! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WhatsApp Depolama Alanı Android Sürümde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla