yükleniyor...

WhatsApp Android uygulamasında mikrofon sorunu

WhatsApp mikrofon erişimi hatası Android’den kaynaklandı

WhatsApp Android uygulamasının bazı cihazlarda gereksiz şekilde mikrofon erişimi sağladığını gösteren bir hata ortaya çıktı. Google ve WhatsApp tarafından da doğrulanan bu durum, Elon Musk’ın bir mühendisin paylaşımını retweet etmesiyle gündem oldu. WhatsApp, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sorunun Android’le bağlantılı bir durum olduğunu ve uygulamanın izinsiz mikrofon erişiminde bulunmasıyla alakalı bir durumun söz konusu olduğunu belirtti. Hatanın, Gizlilik Kontrol Paneli’ndeki bilgilerin yanlış tanımlanmasından kaynaklandığı düşünülüyor ve Google’dan konuyu incelemesi ve düzeltmesi istendi.

Twitter’da görev yapan bir mühendis Foad Dabiri’nin paylaştığı bir görsel, mikrofonun WhatsApp kullanılmadığı zamanlarda bile arka planda defalarca aktif hâle geldiğini gösteriyor. Söz konusu görsel Android’de uygulamaların mikrofon ve kamera erişimlerini izleyen Gizlilik Kontrol Paneli’nden alınmış. Musk, Dabiri’nin paylaşımını alıntılayarak “WhatsApp’a güvenilemez” yazdı. Musk’ın Signal hayranı olduğu ve Twitter’ın da şifrelenmiş mesajlaşma desteğini bu ay içinde kullanıma sunmaya planladığı da bilinenler arasında.

WhatsApp Android uygulamasındaki bu problem daha önce WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılmış ve bunun Samsung ve Pixel telefonlarla sınırlı bir hata olabileceği belirtilmişti. Konuyla ilgili olarak Google’dan yapılan açıklamada ise sorunun bilindiği ve çözüm için WhatsApp ile birlikte çalışıldığı belirtildi. Telefonu yeniden başlatmanın sorunu düzeltmeye yardımcı olabileceği de ifade edilmişti.

WhatsApp kullanıcıları, bu tür hataların ortaya çıkmasıyla beraber, uygulamalarına verilen izinleri sürekli kontrol etmelidirler. Bu sayede, olası hataların önüne geçebilir, güvenli bir kullanım sağlayabilirler.

WhatsApp Android uygulamasında mikrofon sorunu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WhatsApp Android uygulamasında mikrofon sorunu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Eczaneler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Aba Nedir Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir dijital platform ne demek too many requests ne demek demon slayer izle