yükleniyor...

Waterlily taşınabilir elektrik türbini yaptı

Waterlily sizlere her yerde elektrik üretecek. Taşınabilir elektrik türbini ile artık sizde çok rahat bir şekilde elektrik üretebilirsiniz ki bu muhteşem cihazın haberini okumadan güne başlamayın.

Dünya üzerinde neredeyse kullanmış olduğumuz tüm mekanik yapıya sahip cihazlar elektrik enerjisi ile çalışıyor. Elektrik enerjisini ise istediğimiz zaman istediğimiz yerde bulamıyoruz ve enerjiye ulaşmak için bir dağıtıcı üzerinden abonelik almaya zorunlu tutuluyoruz. Şuanda ülkemizde de en büyük sorunlardan bir tanesi olan yenilenebilir enerji sistemlerinin yanınızda taşıyabileceğiniz bir hali Waterlily adlı bir ürünle sağlanmış.

KAMP YAPANLARI KURTARACAK ÜRÜN DÜNYAYA AYAK BASIYOR

Doğa ile iç içe bir yere gittiğinizi düşünün aklınızdan elektrik yok ve sizin telefonunuzun bataryası tükenmek üzere, böyle bir durumda yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok gibi gözüküyor hele ki başınız dertte ise o sırada gerçekten pek fazla sizin için bir imkan yok denilebilir. Seaformatics adlı firmanın yeni geliştirmiş olduğu ürün ise tam bu tip durumları hedef alıyor. Hem su içerisinde hemde açık havada sürekli olarak çalışabilme imkanına sahip olan yeni taşınabilir türbin Waterlily sizlere ihtiyacınız olan kadar enerji üretebiliyor.

25 WATT ELEKTRİK ÜRETİYOR! HEMDE TAMAMEN ÜCRETSİZ

800 gram gibi çok düşük bir ağırlığa sahip olan cihaz, 180 mm çapında ve çemberimsi bir yapıya sahip, 75 mm kalınlığında bulunan içerisindeki pervaneleri sayesinde akım yakaladığı anda direkt olarak size enerji üretmeye başlayabilecek bir cihaz. İlerleyen günlerde havada rüzgar olmaması ve durgun bir su ile karşılaşma ihtimalimize karşın elle çevirmek üzerine bir sistem eklenmesi de cihaza planlar arasında gözüküyor. Şuan için cihazın fiyatı net açıklanmadı ancak minimum seviyede olacağı düşünülüyor

Waterlily taşınabilir elektrik türbini yaptı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Waterlily taşınabilir elektrik türbini yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle American Horror Story Izle Horse At Yarışı Tahminleri Adana Nöbetçi Eczaneler Isparta Nöbetçi Eczaneler Aba Nedir Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir rakı fiyatları adet geciktirici ilaç isimleri 1997 doğumlu kaç yaşında olur