yükleniyor...

Vücutta Yanma Hissi

Vücutta yanma hissi daha çok uyuşma ve karıncalanmanın sonucu olarak görülür. Dolaylı olarak uyuşma ve karıncalanmaya neden olan etkenler, vücutta yanma hissinin ortaya çıkmasına neden olurlar. Sinirlerin üzerine uzun süre baskı uygulanması ve sinirlerin zedelenmesi, uyuşma hissiyle birlikte vücutta yanma hissine neden olur. Yanma hissi, sinirlerin bulunduğu vücudun herhangi bir bölgesinde oluşabilmektedir.Uzun süre hareketsiz kalan kişilerde, yanma hissi çok fazla olur. Özellikle masa başı çalışanlarında vücutta yanma hissi sorununa çok sık rastlanabilmektedir. Vücutta yanma hissinin, hareketsizlik dışında bir çok nedeni vardır.

Vücutta Yanma Hissi Neden Olur?

Romatizmal HastalıklarRomatizmal rahatsızlıklar, vücutta uyuşma ve karıncalanmanın meydana gelmesine neden olur. Karıncalanmayla birlikte yanma hissi oluşur. Eklem rahatsızlıklarında mutlaka uzman bir fizik tedavi uzmanına başvurulması gerekmektedir.Şeker HastalığıKarıncalanma ve uyuşmanın yani dolaylı olarak yanma hissinin en bilindik nedenlerinden biri diyabetik nöropatidir. Kandaki şekerin dengesizliği vücutta yanma hissine neden olur.Vitamin EksikliğiGün içinde yeterli miktarda vitamin alınmaması, vitamin eksikliği sorununu doğurur. Vitamin eksikliği ise vücutta uyuşma, karıncalanma ve yanma hissine neden olabilmektedir. Özellikle B12 vitamini eksikliğinde vücutta yanma hissi sorununa daha fazla rastlanır.Uzun Süre Hareketsiz Kalmak Uzun süre hareketsiz ve aynı pozisyonda kalmak, vücutta yanma hissine neden olabilmektedir. Bu durumda sinirler çevresindeki hücreleri tam olarak besleyemez ve uyuşma, karıncalanma rahatsızlıkları meydana gelir. Karıncalanma sorunu ise yanma hissini tetikler.

Yanma Hissi Hangi Hastalığın Belirtisidir?

Vücutta yanma hissi bir çok rahatsızlığın belirtisi olabilir. Özellikle şeker ve romatizmal rahatsızlıkların belirtisi şeklinde görülebilir. Bunlar dışında bağışıklık sistemi hastalığı olan Multipl skleroz yani MS hastalığının belirtisi olarak da vücutta yanma hissi ortaya çıkabilmektedir. Ancak yanma hissi tek başına MS hastalığı bulgusu olarak değerlendirilemez. Yanma hissiyle birlikte görülen diğer rahatsızlıklar da değerlendirilmelidir.

Vücutta Yanma Hissi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Vücutta Yanma Hissi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları