VODAFONE 2018’DE DE MÜŞTERİLERİNE EN İYİ DİJİTAL DENEYİMİ SUNDU

01.01.2019
A+
A-

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla etkinlik gösteren Vodafone, 2018 senesinde da harika alan kişi deneyimi sağlama hedefiyle abonelerine genişbant teknolojilerindeki global deneyimini ve en iyi hizmeti sunmayı sürdürdü.

VODAFONE 2018’DE DE MÜŞTERİLERİNE EN İYİ DİJİTAL DENEYİMİ SUNDU

Sabit, mobil ve içerik servislerini de kapsayan yekün telekomünikasyon hizmetleri geliştirmeye odaklanan Vodafone, müşterilerine ihtiyaç duydukları hizmetler konusunda daha çok seçenek ve daha yüksek kalite sunmaya devam etti. Vodafone Türkiye’nin 23,7 milyon mobil abonesi, 2018’in ilk 9 ayında 752.116 TB bilgi kullandı. (1)Ocak-Eylül 2018 zamanına ait rakamlardır.

Vodafone Red’lilere 440 milyon TL’lik yarar sağlandı

Dijitalleşmeye dayalı kullanım alışkanlıklarıyla öne çıkan Vodafone Red’liler, son 1 yılda 298,altı milyon GB mobil web kullandı, 21,üç milyar dakika konuştu, üç,üç milyar SMS attı. Vodafone Red tarifelerine entegre edilen Vodafone Pass ek paketleriyle 1,9 milyon kişi kotasından yemeden özgürce internete girdi ve 67 milyon GB mobil web tüketti. Aylık internet kullanımı yaklaşık 9,7 GB’a ulaşan Vodafone Red’lilerin zeki telefon sahipliği payı ise %96’yı buldu. Tarifedeki dakikalarıyla 23 ülkeyi aynı Türkiye’yi arar şeklinde arayarak 136 milyon TL tutum eden Red’liler, yurtdışına gezi ettiklerinde ise tarifelerindeki ses, web ve SMS haklarını 104 ülkede Türkiye’deki gibi özgürce kullanma imkânı sunan Her Şey Dahil Pasaport hizmeti ile 1 milyar TL tutum etti. Red müşterilerine 1,1 milyar TL’si yurtdışı faydalarıyla, 42 milyon TL’si GSM dışı faydalarla ve üç,9 milyon TL’si içerik servisleriyle olmak suretiyle yaklaşık 1,2 milyar TL’lik yarar sağlandı.

Vodafone FreeZone’luların bütçesine 86 milyon TL katkı sağlandı

Vodafone’un “Saçma güzel” sloganıyla yenilediği FreeZone platformuyla son 8 yılda gençliğe yaptığı yatırım ücreti 196 milyon TL’ye ulaştı. FreeZone vesilesiyle ancak müziğe meydana getirilen yatırım tutarı 100 milyon TL’yi bulurken, FreeZone platformunun sunduğu avantajlarla gençlerin bütçelerine 8 yılda 86 milyon TL katkı sağlandı. Vodafone FreeZone’un Facebook ve Twitter hesaplarından meydana getirilen iletişimlerle 25 milyonun üzerinde kişiye ulaşılırken, 148 binin üstünde Vodafone FreeZone’lu da gençlere özel Spotify tekliflerinden yararlandı. Diğer taraftan, esporda hedef büyüten Vodafone, dünyada 100 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan online oyun devi Riot Games ile işbirliğine giderek League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne adını verdi. Espor pazarına bugüne kadar 10 milyon TL’lik kazanç yapan Vodafone, bu süreçte 15 milyon gence ulaştı.

Vodafone FreeZone Stüdyo bir yaşını doldurdu

Vodafone FreeZone markasıyla gençlerin ortak tutkusu müziği sahip çıkan Vodafone’un müziğin dijitalleşmesi için kurduğu Vodafone FreeZone Stüdyo bir yaşını doldurdu. Birinci senesinde yaklaşık 8,5 milyon TL kazanç yapılan stüdyo, bu süreçte 5 online konsere ev sahipliği yaparken, bu konserlerle Türkiye’nin dört bir birlikte 2,5 milyona yakın izlenme oranına ulaştı. Online konserlerde 12 saat diri kayıt yapıldı. Türkiye’nin yeni genç sesini seçmek üzere 2018’de ilki düzenlenen FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması’na yaklaşık üç.500 başvuru alındı. Vodafone FreeZone Stüdyo’da düzenlenen online konserler, “FreeZone Stüdyo Son Ses Online Müzik Yarışması” ve “FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi” ile birlikte Vodafone FreeZone YouTube kanalına 1 yılda 200’ü aşkın müzik içinde ne olduğu yüklendi. YouTube takipçi sayısı ise aynı dönemde 150 binin üzerine çıktı. Vodafone FreeZone Stüdyo’da 1 yılda 64 öbek prova, 100’e yakın grup da kayıt yapmış oldu. Stüdyoda yekün 400 saatlik kayıt gerçekleştirildi.

Mobil uygulamalarla 50 milyon TL’yi aşan yarar sağlandı

Sunduğu avantajlı programlar ve fırsatlarla abonelerinin yaşamını kolaylaştıran Vodafone, “Avantaj Cepte” platformu ve “Vodafone Yanımda” mobil uygulaması üstünden gerçekleştirdiği yüzlerce marka ortaklık kampanyası ile son 1 yılda 3 milyon müşterisine 50 milyon TL’yi aşan fayda sağladı. Tüm Vodafone’lulara indirim fırsatları sunan ve 2018 senesinde 100’ün üstünde marka ile 150’den fazla kampanyanın düzenlenmiş olduğu “Avantaj Cepte” platformunun yer almış olduğu ve kullanıcılarının birçok farklı işlemini gerçekleştirebildiği “Vodafone Yanımda” uygulaması ise 10 milyon indirme rakamına ulaştı ve ayda 180 milyon kez kullanılarak Vodafone’un en büyük satın alan iletişim kanalı oldu.

Vodafone Altın Kulüp üye sayısı yarım milyonu aştı

Vodafone, kadın müşterilerini dijital geleceğin imkânlarıyla buluşturmak amacıyla geliştirdiği “Vodafone Altın Kulüp” programının kapsamını genişletmeye devam etti. E-ticarete özel indirimli alışverişlerden kadınların sevilmiş olduğu uygulamaların müddetsiz sunulduğu internet paketlerine ve hanımlara hususi mobil servislere kadar birçok hususi fırsatın sunulmuş olduğu programın üye sayısı 530 bine ulaştı. Vodafone Altın Kulüp üyesi hanımlara bir yılda yekün 3,5 milyon TL’lik yarar sağlandı.

Vodafone, işletmeleri geleceğin yaşamına hazırlamaya devam etti

Vodafone, “dijital iş ortağı” olarak, işletmelere geleceğin hayatına hazırlanmaları konusunda 2018’de de katkı sağlamayı sürdürdü. Vodafone’un “Dijital Hizmetler”, “Dijital Operasyonlar”, “Dijital Teknoloji Platformları” ve “Bilgi Güvenliği” olmak üzere 4 ana kategori altında sunmuş olduğu uçtan uca çözüm ve servislerden 1 yılda 1 milyonu aşkın müessese yararlandı. TOBB işbirliğiyle başlatılan “Dijital Skor” projesiyle, son 1 yılda 4 bin şirket, dijital skorunu ölçtürerek yeni teknolojilere ne kadar hazır olduğunu öğrendi ve meslek yapış şekillerini dijitalleştirme mevzusunda Vodafone İş Ortağım temsilcilerinden yardımcı aldı. Vodafone’un Red Business tarifesini kullanan KOBİ’ler ise tarifenin sunduğu avantajlardan yararlanarak bir yılda yekün 7 milyon TL’lik fayda sağlamış oldu. “Dijital İş Ortağım Programı” adıyla YouTube’da “Vodafone İş Ortağım” kanalı üstünden yayınlanmaya süregelen yeni program serisi, KOBİ’lerin dijitalleşme yolculuklarında başarı öykülerine imza atmış büyük işletmelerden öneriler almasına imkan sağladı. Vodafone’un öncülüğünde www.Sehirsizin.Com adresinde hayata geçirilen, Türkiye’nin ilk “Akıllı Şehirler Online Platformu” 1,1 milyonu aşkın ziyaret aldı ve platforma 1.200 düşünce iletildi. Vodafone ayrıca, güvenlikten atık yönetimine, pek oldukca alanda 40’a yakın Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümünü sergilediği ve 24 yerli firma ile çalıştığı parlak zeka teknoloji merkezi İTÜ Vodafone Future Lab’i hizmete alarak, işletmelerin geleceğin teknolojilerini bizzat deneyimlemesinin ve ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirilebilmesinin alternatifini açtı. İTÜ Vodafone Future Lab’de her yıl burs verilen 20 lisans, lisansüstü ve doktora talebesi, Türkiye’de yerli ve milli teknolojilerin gelişimine katkıda bulunacak 8 farklı plan üzerinde çalışacak.

Maraton 40. Yılında esenlik için koşuldu

2018’de “Sağlık için koş” temasıyla düzenlenen Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na 100 ülkeden 30 bin çipli sporcu katıldı. Avrupa’nın en iyi 17, dünyanın en iyi 38 maratonundan kabul edilen Vodafone İstanbul Maratonu’nda yüz binlerce İstanbullu da yürüyerek Asya’dan Avrupa’ya geçti. Maratonla alakalı açıkhava mecraları üstünden meydana getirilen iletişimle 10 milyon kişiye ulaşılırken, dijital kanallar üstünden yapılan iletişimle de 14 milyon kişiye ulaşıldı ve 36,7 milyon etkileşim alındı. Farklı kategorilerde toplam 4 milyon 990 bin 230 Türk Lirası nakit ödülünün dağıtıldığı Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda sivil toplum kuruluşları da 12 milyon TL’yi aşkın bağış topladı.

Dünyanın ilk dijital scouting projesi gerçekleştirildi

Vodafone Türkiye ve Beşiktaş JK tarafınca dünyanın ilk dijital scouting (futbolda beceri avcılığı) projesi olarak hayata geçirilen “Geleceğin KaraKartalı” projesinin tanıtımı için yekün 10 şehre gidildi, 36 bin kilometre yol kat edildi, 500 bin çocuk ve anne babaya ulaşıldı. Projeye katılmak arzulayan evlatların anne babaları, Vodafone Park mobil uygulaması üstünden ya da geleceginkarakartali.Com sitesine evlatlarının yeteneklerini sergiledikleri ve top kontrolü, top sürme ve çalım, pas ve şut ile özel bir hareketten oluşan, en fazlaca 59 saniyelik videolar yükledi. Sisteme 4 ayda tüm Türkiye’den toplam 4.500’e yakın video yüklendi. Yaklaşık 5 milyon defa izlenen bu videolar için 60 binden fazla oy kullanıldı. Büyük finalde toplam 9 çocuk altyapıya girmeye hak kazanmıştır.

Vodafone Park dünyanın en çok takip edilen stadyum hesabı oldu

Vodafone Park’ın sosyal medya hesapları 2018’de de taraftarlardan çok ilgi görmeye devam etti. Vodafone Park Facebook hesabı 1,1 milyonun, Twitter hesabı 1,1 milyonun, Instagram hesabı ise 700 binin üzerinde takipçi sayısına ulaştı. Böylece, Vodafone Park, sosyal medyada yekün 3,7 milyon takipçisiyle dünyanın en çok takip edilen stadyum hesabı oldu. Vodafone Park ve BJK futbol takım sponsorluğu için çekilen filmler internetten yekün 36 milyon kişiye erişti, 13 milyon defa seyredildi. Diğer taraftan, Vodafone’un Beşiktaşlı aboneleri için geliştirdiği Vodafone KaraKartal Hareketi ile Beşiktaş JK’ya 2018 senesinde 4 milyon TL’yi, toplamda ise 11 milyon TL’yi aşkın ek gelir sağlandı.

Türkiye Vodafone Vakfı 4 milyon kişiye ulaştı

Toplumsal değişimin ve gelişimin öncüsü olma amacıyla mühim emekler yürüten Türkiye Vodafone Vakfı, 11 yılda toplam 4 milyona yakın ferdin yaşamına dokundu, 37 milyon TL’lik toplumsal kazanç yapmış oldu. Habitat Derneği işbirliğiyle başlatılan “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında 2 yılda 25 bini aşkın çocuğa ulaşıldı. Kodlama eğitimlerini Türkiye’nin köy ve kasabalarına taşıma hedefiyle yola çıkan Yarını Kodlayanlar Eğitim Tırı, 7 ayda altı bin km’nin üstünde yol kat ederek 13 ilde üç bin 700 çocuğa ulaştı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliğiyle başlatılan “Girişimcilikte Önce Kadın” projesiyle 2 yılda 20 ilde 26 binden çok hanıma halk eğitimi merkezlerinde teknoloji ve girişimcilik üzerine eğitimler verildi. Proje kapsamında daha fazla kadına ulaşmak ve teknoloji kullanım penetrasyonunu çoğaltmak amacıyla, hanım kursiyerlere online eğitim alma ve ürünlerini dijital mağazamıza yükleme imkânı sağlayan Girişimcilikte evvel Kadın Mobil Uygulaması geliştirildi. “Sanat ve Sanatçı Engel Tanımaz” sloganıyla yol piyasa “Düşler Akademisi” projesi 10. Yılını kutladı. Bu süreçte yaklaşık 20 bin gönüllüyle 6 bin öğrencinin engellerini aşmasına yardımcı olan “Düşler Akademisi”ne Türkiye Vodafone Vakfı tarafından aktarılan hibe ücreti 5,5 milyon TL’ye yaklaştı.

Gençler için internasyonal istihdam programı başlatıldı

Genç istihdamında tüm dünyada en iyi 100 işveren içinde yer edinmeyi hedefleyen Vodafone, 2022 yılına kadar 20 ülkede 10 milyon gencin kendi yeteneklerini keşfetmesi ve bu kabiliyetlere uygun bir dijital iş bulabilmesi hedefiyle “Gelecekteki Seni Keşfet” adı altında internasyonal bir program başlattı. Program kapsamında geliştirilen ve 1 milyondan çok dijital meslek imkânının tanıtılmış olduğu “Geleceğin Mesleği” uygulamasını dünyada 344 bin, Türkiye’de ise 86 bin genç kullandı.

"VODAFONE 2018’DE DE MÜŞTERİLERİNE EN İYİ DİJİTAL DENEYİMİ SUNDU konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere VODAFONE 2018’DE DE MÜŞTERİLERİNE EN İYİ DİJİTAL DENEYİMİ SUNDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VODAFONE 2018’DE DE MÜŞTERİLERİNE EN İYİ DİJİTAL DENEYİMİ SUNDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları