yükleniyor...

Visa Toplu Taşamaya Destek Olacak!

Visa, geliştirdiği yeni temassız ödeme sistemi sayesinde toplu taşıma araçlarında tek bir ödeme sistemini yaygınlaştırmak için çalışmalara başladı.

Visa tarafından global bir ödeme türü çıkarılıyor. Dünya çapında geçerli olması beklenen temassız ödeme sistemi teknolojisi ile ortak bir çalışma yaparak ulaşım konusunda yeniliklere imza atacak.

Visa, dünya çapında bazı zamanlar için sorun oluşturan toplu taşıma hizmetlerinde yapılan ödemelere kalıcı çözümler getiriyor. Visa, Global Toplu Taşıma Çözümleri programı kapsamında bozuk para veya herhangi bir bilete ihtiyaç duymadan ulaşım imkanı sağlayan teknolojisini tanıttı.

Hayata geçirilmesi planlanan yeni sistemle birlikte turnikelerde, biletli geçiş noktalarında, toplu taşıma araçlarında bulunan kart okutma cihazlarında banka kartı ve kredi kartlarının kullanımını yaygınlaştırmak için çalışan Visa ödemeleri daha kolay ve pratik yapabilmek için çaba harcıyor.

Visa tarafından hazırlanan global programın içeriği oldukça kapsamlı. Visa Global Toplu Taşıma Çözümleri programı Londra’da yer alan merkezi bir ekipten oluşuyor. Bu deneyimli ekip temassız ödeme konusunda dünyaya katkı sağkamak için bu süreçte yer alıyor. Bu teknolojiden yararlanacak şirket ve kuruluşlara yol göstericilik yapacak.

Geleceğin teknolojisi olacak olan sistem, ücretlendirme konusunda değişik modeller de içeriyor. Esnek fiyatlandırma anlayışıyla çalışacak olan sistem, sabit ücret, mesafeye dayalı ücret, yolculuk süresine bağlı ücret, birden fazla araçla aktarmalı ulaşım ücreti gibi çeşitli ödeme imkanları sunuyor. 

Visa Toplu Taşamaya Destek Olacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Visa Toplu Taşamaya Destek Olacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla