Victor mimarlar için özel bilgisayarlar

  • 09 Temmuz 2015
  • 9.434 kez görüntülendi.
Victor mimarlar için özel bilgisayarlar

Mimarlar ve mimari işlemleri olan insanların bilgisayarları uzun süredir Apple Imac olarak görülmüştür ancak bu bence yanlış bir düşünceden başka bir şey değil. Çünkü bir mimar ya da mimari işlemi olan kişinin bilgisayarını her yere rahatça taşıyabilmesi gerekmektedir. Imac gibi çizim ve grafik işlemlerinde performans veren ancak taşınamayan bilgisayarlar hem fiyat hemde taşınabilirlik olarak bugün sizlere toplayacağımız bilgisayara göre çok geriden geliyor.

SAM0343-Copy

Öncelikle bugün toplayacağımız bilgisayarın bir toplama bilgisayar olduğunu ancak bir mağazadan aldığınız notebook gibi tek başına bir garanti kapsamında olduğunu sizlere belirtelim. Çünkü bugün yapacağımız bilgisayarı oyun bilgisayarlarına farklı bir bakış açısı katan Victor markasından yapacağız. Victor mimarlar için özel bilgisayar üretmiyor ancak bizim bu yazımızda yapacağımız özel bilgisayar tüm çizim programlarını uzun yıllar boyunca destekleyecek şekilde. Victor cihazlarda ayrıca garanti süresi içerisinde yapacağınız Ram, Hdd, Ssd gibi gibi eklemeler ve değiştirmelerde ürünün kapağı açıldı diye garanti dışı sayılmıyor. Bu da mimarlar için çok büyük bir avantaj sayılabilir. Büyük boyutlarda olan dosyaları render yaptığımız zaman çıkan projelerde çok büyük boyutlarda karşımıza çıkıyor. Bu tip durumlarda sürekli geçmişte yapmış olduğunuz eserlerinizi mi sileceksiniz? Yeni almış olduğunuz HDD’yi ve SSD’yi kolaylıkla söküp yerine yenisini takabilirsiniz.

SAM0381-Copy

Yapacağımız bilgisayarları fiyat olarak en uygun olarak yapıyoruz. Bütçenize en uygun makineyi site üzerinden alabilirsiniz.

 

VICTOR -G502

Victor’dan ilk olarak ele alacağımız model G502 modeli. Bu model performans olarak Autocad, 3D Studio Max, Blender gibi çizim programlarında sizlere 2 yıl içerisinde yapacağınız tüm çizimleri destekleyecek düzeyde tarafımızca düzenlenecek.

 

Technosfer Puanı 95
İşlemci Markası Intel
İşlemci Modeli  i7-4710MQ
İşlemci Tipi Intel® Core™
İşlemci Hızı 2.5GHz – Turbo Boost ile 3.50 GHz
İşlemci Cache 6M
Yonga Seti Intel®
Ekran Boyutu 15.6
Ekran Tipi LED 15.6″ FHD
Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
Ekran Kartı  GTX950M 2GB
Ekran Kartı Belleği Paylaşımsız /Arı/ Saf
Grafik İşlemcisi nVIDIA GTX
HDMI 1 HDMI bağlantı noktası
Sistem Belleği 16GB
Bellek Tipi DDR3
HDD ve SSD 1000 GB HDD + 240 SSD
Disk Hızı 7200 RPM
Optik Sürücü DVD±RW
Ethernet Ethernet LAN 10/100
Wireless 802.11 b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Usb Portu 2 USB 3.0 + 1 USB 2.0

AKSESUAR

Addison ST-480 17.3″ Çift Bölmeli, Su geçirmez,Darbeye Dayanıklı Sırt Çantası Siyah Renk
Klavye Standart Q TR
Hoparlör Dahili Stereo Hoparlörler
Kart Okuyucu Var
Kamera Tümleşik Dijital Mikrofonlu HD Web Kamerası
Touchpad Çok Fonksiyonlu Touch Pad
İşletim Sistemi FreeDos
Paket İçeriği Notebook/Adaptör/Pil
Pil Teknolojisi 6-cell Li-lon Pil
Notebook Ağırlığı Tanımsız
Garanti Süresi 24 Ay Resmi Victor Servisi
Notebook rengi Metal
Üretim Yılı 2015

Her zaman taşınabilir bilgisayarlar iş için daha uygundur. Oyuncuların büyük bir kısımı da bu nedenden ötürü artık taşınabilir cihazlara yöneliyor. Yukarıda özelliklerini yazmış olduğum cihaz bir mimarı uzun yıllar boyunca kaldırabilecek seviyede.

SAM0385-Copy

İntel markasının yeni nesil işlemcisinden güç alan Victor G502, nVDIA’nın GTX 950M ekran kartı ile yeni nesil programlarda kendi bileşik FHD ekranı ile üst düzey sizlere çizim ve ayrıntıları görme imkanı sunuyor. Çizim yapan mimarlar ve öğrenciler ile görüştüğümüz zaman ekran boyutu çok büyük cihazlarda ayrıntıyı bazen kaçırdıklarını ve taşımak istediklerinde ağırlıkları nedeniyle zor olduğundan bahsettiler. Bizlerde sorunlara yönelik en uygun cihazın Victor G502 olduğuna karar verdik. Kasa olarak sağlam bir yapıya sahip olan Victor G502 uzun çizim ve proje teslim dönemlerinde sizin yapacağınız tüm durumları kaldıracak düzeyde üretilmiş.

Çizim yaparken donacak mı? Isınacak mı? 

Victor’un yukarı da yapmış olduğumuz bilgisayarı sizler çizim yaparken donmayacak. Piyasada hazır olarak alacağınız makinelerin soğutma kanalları cihazı soğutmak için genelde yetersiz kalmakta. Victor’un kasa yapasının vermiş olduğu imkanlar doğrultusunda ısınma sorunu büyük oranda çözülmüş.

Victor G502 mimarlar için fiyatı nedir?

Victor’dan yapmış olduğumuz G502 modelli notebook’un fiyatı 3.122 TL (KDV Dahil)

Peki bu cihazı nereden alabilirsiniz?

http://www.victor.com.tr/ üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Cihaza alternatif başka ürünler var mı?

Özellik olarak var ancak fiyat olarak yok. Bu cihaza alternatif olarak sayılabilecek cihazlar fiyat olarak daha pahalı. Sizler için en uygun fiyata sahip ve en yüksek performansı veren cihazları yapmayı çalışıyoruz. Bu nedenle de bu ürün diğer ürünlerden sıyrılıyor.

msi-gtx-970-görselleri.fw

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Omer Salih Şahin dedi ki:

    Bu makine alınır mi ya bilemedim simdi?

  2. Faruk Can dedi ki:

    Guzel makineymis de fiyati yazmamışsiniz?

BİR YORUM YAZ