yükleniyor...

Veri gizliliğine ilişkin endişeler azalıyor

Veri gizliliğine ilişkin endişelerin azaldığı son dönemde, internet kullanıcıları artık daha az kaygılı ve daha güvende hissediyorlar. Gelişen teknolojiler sayesinde, kişisel bilgilerin korunması konusunda daha iyi önlemler alınıyor ve kullanıcılar da bu noktada daha bilinçli davranıyorlar. Bu nedenle, online platformlara olan güven artıyor ve internet kullanımı da daha keyifli hale geliyor. Böylece, veri gizliliği konusu artık Türkiye’deki kullanıcılar açısından daha rahat ve daha az endişe verici bir konu olarak görülüyor.

BAREM, WIN Grubu İle Yapılan Araştırmada İnsanların Teknolojiye Bakışını Değerlendirdi

 

Teknolojinin Rolü

Günlük hayatta insanların organize olmasında teknolojinin yardımcı olduğu bir gerçek olarak görülüyor. Bir çok insan yeni teknolojilerin yaşamlarını daha iyi organize etmekte kullanışlı olduğuna inanıyor. Araştırmaya göre Türkiye’de %60 civarında katılımcı, teknolojinin günlük hayatta organize olmaya yardımcı olduğu fikrine inanıyor.

61 yaş üstü katılımcıların %37,9’u, 18-24 yaş aralığındaki katılımcıların ise %51,5’i teknolojinin organize olmada yardımcı olduğunu kabul ediyorlar.

Sosyal Medyanın Etkisi

Araştırmada çıkan sonuçlara göre, ankete katılan tüm ülkelerin %22’si sosyal ağların hayatlarını olumsuz etkilediğini düşünüyor. Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya, sosyal medyadan en çok etkilenen ülkeler iken, bunu düşünmeyen ülkeler Fildişi Sahili, Türkiye ve Arjantin olarak sıralandı.

Kişisel Veri Paylaşımı

Verinin kötüye kullanımı ve dijital bilgilerin gizliliği konuları da gündemde. Çoğu insan kişisel bilgilerinin dijital olarak paylaşılmasından endişe duyuyor. 2021 yılında %61 ile Türkiye, kişisel bilgi paylaşımı konusunda dünyada en fazla endişe duyan 3’üncü ülke olurken, 2022 yılında ise beşinci sıraya geriledi.

Türkiye’de toplam katılımcıların %48’i, veri toplayıcılarıyla paylaşılan bilgiler ile neler yapılacağını merak ediyorlar.

Veri gizliliğine ilişkin endişeler azalıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Veri gizliliğine ilişkin endişeler azalıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek American Horror Story Izle Horse At Yarışı Tahminleri Nöbetçi Eczaneler Isparta Nöbetçi Eczaneler Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir yapılacaklar listesi uygulama gta 6 sistem gereksinimleri Market Fiyatları 2006 kaç yaşında