yükleniyor...

Ülkemize Tek Kart Dönemi Geliyor!

Ulaşım Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Kart projesi sayesinde tek bir kart ile birden fazla ilde ulaşım, alışveriş gibi pek çok alanda ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınız.

Ülkemiz genelinde geçerli olacak Türkiye Kart projesi hayata geçirilmeye hazırlanıyor.

Metrodan müzeye, ulaşımdan gezmeye pek çok alanda geçerli olması beklenen Türkiye Kart adı verilen yeni kart ile vatandaşlara pek çok kolaylık sağlanacak. Hali hazırda 3-4 ülkede kullanılan bu sistem Ulaştırma Bakanlığı’nın yürüttüğü bir proje ile ülkemize getirilmeye çalışılıyor.

Geliştirilen bu sistem sayesinde metrodan otobüse, vapurdan trene bir çok toplu taşıma araçlarında ödeme yapmak artık daha kolay olacak. Yalnızca tek bir kartla ödeme yapılması sağlanacak bu sistem sayesinde bulunduğunuz şehrin dışında bir yere gittiğiniz durumda o şehrin kendine ait ulaşım kartını ayrıca satın almanıza gerek kalmayacak. Bu sistemin hayata geçirilmesi için öncelikle belediyelerin anlaşmaya varması gerekiyor.

Taksi, minibüs gibi ulaşım araçlarında da eğer çalışan serbest esnaflar isterse bu sistem uygulanacak.

Türkiye Kart yalnızca ulaşım alanında geçerli olmayacak. Finansal işlemlerde de geçerli olması beklenen bu sistemle birlikte ATM’den para yatırma işlemi, POS cihazlarında kullanma avantajları gibi pek çok alanda işinize yarayacak.

Uygulama hayata geçirildikten sonra kartlar PTT şubeleri üzerinden ulaşılır hale gelecek ve kartların satışı ve dolumu PTT üzerinden yapılabilecek.

Ülkemize Tek Kart Dönemi Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Ülkemize Tek Kart Dönemi Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Eczaneler Adana Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler Aba Nedir adet geciktirici ilaç isimleri Bilgi Doktoru nabızdan hamilelik testi 2006 kaç yaşında