yükleniyor...

Uçuğu Ne Geçirir

Uçuk çoğunlukla dudak kenarında çıkan, içi su dolu kırmızı kabarcıklardır. Herpes simplex virüsünün sebep olduğu uçuk, öpüşme ve tensel temas ile bulaşabilir. Ve işin ilginci bu virüsü bir kere vücuda girdiğinde ömür boyu orada kalır. Stres, güneş yanıkları, alerjik durumlar, enfeksiyonlar ve buna benzer faktörler de uçuğu tetikler. Karıncalanma, kabarma, uçuğun patlaması ve boşalması, kuruması ve iyileşmesi ardı ardına gelen evrelerdir. Uçuğu henüz çıkmadan ilk safhada tedavi etmek gerekir. Henüz yeni yeni kabarmakta olan uçuğu tedavi etmenin de doğal reçeteleri var.Uçuk çıkaran birisi uçuğu kurutmak için ne yapılır sorusuna cevap arar. Hem de en acilinden. Çünkü uçuk hem cildi gerer, hem de görüntü olarak hoş değildir. Bazı kişiler uçuğu makyajla, kozmetik kapatıcılarla, fondötenlerle kapatmaya çalışır ki bu asla önerilen bir çözüm değil. Bu işlem ancak uçuğun ömrüne ömür katar ve iyileşme sürecini uzatır. Uçuğunüzerine sürülecek ince bir tabaka halindeki vazelin, bakterilere karşı koruma sağlar ve uçuk daha hızlı iyileşir. Dışarı çıkarken cildin açıkta kalan kısımlarına güneş kremi süğrmek de iyi bir seçenektir.Peki uçuğu anında geçiren krem var mıdır derseniz, Docosanol etken maddesini içeren pek çok krem simi sayılabilir deriz. Uçuk Kremleri olarakAcyl krem, Aclovir krem, Provir krem, Silovir krem, Virosil krem, Hernovir krem, Zovirax krem gibi kremler uçuk tedavisinde doktor önerisiyle kullanılabilecek kremlerdir.

Uçuğa En Hızlı Çözüm

Uçuğa en hızlı çözüm olarak halk arasında yaygınlaşmış çözümler kulaktan kulağa yayılmış durumda. Mesela aseton uçuğu geçirir mi sorusu çok sorulan bir sorudur. Uçuk henüz yeni iken pamuk ile birkaç damla aseton değdirmek iyi geldiği söylenen çözümlerdendir. Ama yine de eczaneden alınacak kremleri sürmek daha güvenli olacaktır.Uçuğun üzerine buz koymak ağrısını azalttığı gibi, etkisini de geriletecektir.Her derde deva sarımsak da uçukta imdada yetişir. Sarımsak ile uçuğa fazla bastırmadan masaj yapmak da uçuğu geçiren hızlı çözümlerden birisidir.Uçuğu kurutmak için ne yapılır sorusuna verilecek başka cevaplar da var elbette.

  • Uçuğun üzerine siyah çay poşeti koymak da rahatlatıcı ve teskin edici bir etki sağlar.
  • Lisin içeren süt de uçukta iyileştirici etki sağlar. Bir parça pamuğu süte batırın ve uçuğun üzerine uygulayın. Uçuk yeni çıkmaya başladığında son derece işe yarar bir etki gösterir.
  • Bir iki damla domates suyu ve aloe vera uygulayacağınız uçuk da kurmaya yüz tutacaktır.
  • Misket limonunun uçuktaki iyileştirici gücü de tartışma götürmez. Misket limonu antibakteriyel ve antiviral özellikler taşır. Günde üç kez uçuk üzerine damlatılacak birkaç damla misket limonu iyi gelecektir.
  • Antiviral özellikteki bal ve sirke de uçuğa son derece iyi gelmektedir. 1 yemek kaşığı balı, bir miktar sirkeyle karıştırmak ve bir parça pamukla uçuğun üzerine uygulamak işe yarayacaktır.
  • Uçukla temas eden kişilerin havlu, diş fırçası ve buna benzer şahsi eşyalarını, uçuk iyileştikten sonra bir daha kullanmamaları tavsiye edilir.  Hatta uçuklu iken kullanılan çatal, kaşık, bıçak, bardak gibi araç gereçleri de dezenfekte etmeden kullanmamak gerekir.
  • Kimi besinlerin içeriğinde lisin denilen bir amino asit bulunur ki bu amino asit uçuğa karşı vücuda direnç sağlar. Et, baklagil, süt ve balık gibi besinlerde lisin bulunur. Bu yiyecekleri tüketmek de uçuğa karşı mukavemet sağlar.

Uçuğu Ne Geçirir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Uçuğu Ne Geçirir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları