İnternet

Uber Yeniden Londra Sokaklarında

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde resmi olarak yasaklanan Uber sistemi Londra’da bazı düzenlemelere uymadığı için 15 ay süre ile geçici lisans ile işlerine devam edebilecek.

Londra içerisinde lisansı biten Uber taşıma sisteminin Transport for Londra, Uber sisteminin Londra sokaklarında iş görmesi için uygun olmadığı gerekçesiyle lisans yenilenmesi yapılmamıştı. Mahkeme sürecine giren Uber 15 ay geçerli olacak geçici lisans hakkını elde ve sokaklarda yer alma imkanını tekrardan kazandı.

Mahkemede karar veren hakim Transport for London’a mahkeme için yapılan masrafları karşılaması için 425 bin Sterlin ödeme isteminde bulundu. Mahkeme kararıyla 15 ay süre ile geçici lisans ile Londra sokaklarında çalışmasına izin verilen Uber gözlem altına alınacak.

Uber İngiltere Genel Müdürü Eom Elvidge yaptığı açıklamada “Transport for London ile birlikte çalışarak yaşanan endişeyi gidereceğiz ve güvenlerini kazanacağız.” şeklinde ifadelerde bulundu. Mobil uygulama ile taksicilik operasyonu yürüten Uber, şirket yöneticileri tarafından geçmişte bazı hatalar yaptıklarını kabul ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu