yükleniyor...

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino olabilir

Twitter, yeni CEO’sunu belirlemek üzere olan ünlü girişimci Elon Musk, seçimini açıklamayı planlıyor. Wall Street Journal’ın haberine göre, NBCUniversal’in reklam ve ortaklıklar başkanı olan Linda Yaccarino, şu anda CEO pozisyonu için “görüşmelerde” bulunuyor ve Musk’ın ona verme “planları” olduğu belirtiliyor. Yaccarino ise şimdilik konu hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.

Çevresinde CEO olarak anılması kulislerde konuşulan Yaccarino, Miami’deki “Possible” reklam konferansında Musk’ı ağırlamış ve NBC’nin önümüzdeki Olimpiyatlar için Twitter ile ortaklık kurma heyecanını dile getiren bir dizi tweet atmıştı. Reklam dünyasında çok iyi tanınıyor ve çok milyar dolarlık bir reklam işini yönetiyor.

Musk, son tweet’inde yeni CEO’nun yaklaşık altı hafta içinde göreve başlamasının ardından “yürütme başkanı ve CTO olarak görev yapacağını, ürün, yazılım ve sistem operasyonlarını denetleyeceğini” belirtti. Bu, CEO’nun hemen hemen tamamen işe odaklanacağı anlamına geliyor ki, bu konuda Yaccarino’nun yetkinliği tartışılmaz.

Twitter kullanıcı sayısı ve trafiği açısından büyük bir potansiyele sahip olduğundan, yeni CEO’nun platforma yeni bir ivme kazandırması bekleniyor. Ancak, şirketin son yıllarda birçok sorunla karşı karşıya kaldığı da bir gerçek. Bu nedenle, doğru bir CEO seçimi, şirketin geleceği için hayati önem taşıyor.

Elon Musk’ın CEO olarak seçeceği kişi hakkında henüz kesin bir bilgi olmamasına rağmen, Yaccarino’nun adı en güçlü adaylar arasında yer alıyor. Bu gelişmelerin yakından takip edilmesi gerekiyor.

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino olabilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino olabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Aba Nedir zyxel modem kurulumu 1997 doğumlu kaç yaşında olur