Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Twitter’ın Yeni CEO’su Linda Yaccarino: Büyük Dönüşüm

Twitter’ın Yeni CEO’su Linda Yaccarino: Büyük Dönüşüm

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 10:36:27

Twitter’ın yeni CEO’su belli oldu. İşletmenin başına eski NBCUniversal reklam yöneticisi Linda Yaccarino getirildi. Yeni CEO ataması, Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından bir tweet ile duyuruldu. Musk, Yaccarino’nun öncelikle iş operasyonlarına odaklanacağını ve kendisinin ise ürün tasarımı ve yeni teknoloji üzerine eğileceğini belirtti. Yaccarino, 2011 yılından beri NBCU’da görev yapıyordu. NBC Peacock’un lansmanını denetledi ve reklam ölçüm teknolojilerinin modernleştirilmesi için savunuculuk yaptı. Ayrıca, şirket profiline göre, Apple, Snapchat ve YouTube gibi şirketlerle geleneksel olmayan ortaklıklar oluşturulmasına yardımcı oldu.

Musk’ın Perşembe günü bir tweetle yeni bir CEO işe aldığını ve yeni CEO’nun yaklaşık altı hafta içinde göreve başlayacağını duyurmasının ardından Yaccarino’nun yeni görevine başlama söylentileri de başladı. Musk, yeni işe alımını o sırada isim vermedi ancak medya raporları hızla Yaccarino’nun Twitter’ın CEO’su olmak üzere görüşmelerde bulunduğunu ve Cuma sabahı NBCUniversal’ın onun rolünden istifa ettiğini duyurduğunu ortaya koydu.

Yeni CEO’nun geniş reklamcılık geçmişi, Musk’ın kaotik devralmasından sonra platformu terk eden reklamverenlerle Twitter arasındaki hasar görmüş ilişkileri onarmada yardımcı olabilir. Musk geçen yıl Twitter’ı satın aldığından beri, platformun borç yığınını ödemek için para kazanma yolları bulmaya çaresizce çalışıyor. Bu, Twitter’ın yenilenmiş 8 dolarlık aylık Blue aboneliğini başlatması ve geliştiricilere API’sini kullanmaları için ücret talep etmeye başlamasının nedenlerinden biridir.

Musk’a göre, Yaccarino, Twitter’ın WeChat’e benzer bir “her şeyin uygulaması” olma hedefine ulaşmasını da destekleyebilir. Ödeme hizmetleri, yemek teslimatı ve daha fazlası için bir merkez haline gelen Çinli mesajlaşma uygulaması WeChat, bu bağlamda model alınabilir. Twitter’ı “X Corp” olarak yeniden adlandırma, Musk’ın Yaccarino ile birlikte bu hedefe doğru atıldığı ilk adım gibi görünüyor.

Geçen yıl, Musk, siteyi kullananların çoğunluğunun kendisinin yerine geçmesi için oy vermesinin ardından CEO olarak kendisini değiştirme planlarını duyurdu. Musk, Twitter’ın baş teknoloji sorumlusu rolünü üstlenmeye devam edeceğini belirtiyor.

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino, Musk’ın büyük hedefleri doğrultusunda işletmeyi yöneltmeye yardımcı olacak gibi görünüyor. Twitter, “her şeyin uygulaması” olma hedefine doğru hızla ilerleyebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments