yükleniyor...

Twitter Microsoft’a dava açabilir – Teknoblog

Twitter, Microsoft’u “yetkisiz amaçlar” için uygulama programlama arayüzü (API) kullanmakla suçluyor. The New York Times’ın haberine göre; Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın avukatı Alex Spiro, Microsoft’a bir mektup göndererek şirketi “anlaşmanın birden çok hükmünü uzun bir süre boyunca ihlal etmekle” suçluyor. Microsoft’un Twitter’dan gerekenden fazla veri aldığı ve bunları izinsiz şekilde devlet kurumlarıyla paylaştığı da yöneltilen suçlamalar arasında yer alıyor.

Microsoft, yıllarca Twitter verilerini API aracılığıyla birçok üründe kullanmıştı. Ancak Twitter API’sine ücretsiz erişimi sonlandırdıktan sonra Microsoft da mikro blog servisinden uzaklaşmaya karar verdi.

Microsoft’un Twitter verilerini izinsiz kullanması ve paylaşması, Musk’ın OpenAI’ı kontrol etme çabalarıyla ilgili gerilimin artmasına neden oldu. Musk, yazılım devini OpenAI’ı kontrol etmekle suçlamış ve Microsoft, Musk’ın iddialarını reddetmişti.

Twitter, Microsoft’tan uygulamalarındaki veri kullanımını incelemesini ve haziran ayına kadar veri depolaması ve kullanımıyla ilgili detaylar barındıran bir rapor hazırlamasını istiyor. Microsoft’un Twitter verileri için devlet kurumlarına ne zaman erişim izni verdiği de Twitter’ın talep ettiği bilgiler arasında yer alıyor.

Microsoft’un Twitter’dan gerekenden fazla veri alması ve bunları izinsiz şekilde kullanması, teknoloji devinin itibarını zedeleyebilir. Twitter’ın Microsoft’u suçlaması, kullanıcıların güvenliği ve mahremiyeti ile ilgili endişeleri de beraberinde getiriyor.

Twitter Microsoft’a dava açabilir – Teknoblog konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitter Microsoft’a dava açabilir – Teknoblog ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Aba Nedir dijital platform ne demek zyxel modem kurulumu