Twitter Güvenlik Konusunda Yeni Tedbirler Getirdi!

  • 18 Mart 2015
  • 1.018 kez görüntülendi.
Twitter Güvenlik Konusunda Yeni Tedbirler Getirdi!

Twitter artık sosyal hayatımızdan fazlasını yaparak politika ve teknoloji hayatımızıda etkilemiş durumda. Güvenlik konusunda şuana kadar bir açığı olmadı Twitter’ın zaten bu uygulama çok fazla güvenlik kaygısı taşımayan bir yer . Twitter taciz konularında da bir çözüm getirerek artık şikayet edilebilecek bir mekanizma oluşturdu. Detaylar haberimizde.. 

twitter-guvenliginize-onem-veriyor

Twitter üzerinden DM dediğimiz terim sayesinde insanlar aralarında kişisel sohbetler edebiliyor. Tweetlere cevaplar verilebiliyor fakat Türkiye’de sanaldan yürümek diye bir terim çıktı ve bunu yanlış anlayarak insanları hala taciz edebiliyor bazıları. Bunun içinde Twitter yeni bir önlem alarak artık taciz edenler hakkında şikayet ederek o kişi hakkında yasal işlemler başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Gerçekten etkili bir çözüm gibi gözüküyor.

87609152_Twitter_161798c

“Bildir” butonuna tıkladıktan sonra e-postanıza bir mail gönderilecek. Bu maile, sizi taciz eden kişinin attığı tweetin URL’sini ve kullanıcı adını ekleyerek dönüş yaptığınız takdirde, Twitter sizden akıl sağlığınızı doğrulayabileceğiniz bir soru ile karşılık verecek. Bunlara da doğru cevaplar vererek güvenlik güçleri olan Polislerle iletişiminiz sağlanacak. Twitter bu iş üzerinde iyi durmuş gibi gözüküyor ve bu olayda tarihe karışabilir . Fakat asıl önemli olan zihniyetlerin değişmesini olduğunu da unutmayalım …

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ