yükleniyor...

Twitter Emoji Boyutuna Sınırlama Getirdi!

Sosyal medyayı günlük yaşantıda çok fazla kullanan kişiler Twitter üzerinden gönderdikleri tweetlerde kullanılan emojilerin farklı boyutlarda yer kaplamasından dolayı ilettiği şikayete Twitter karakter sayısını sabitlemekle çözdü.

Sosyal medyayı günlük yaşantıda çok fazla kullanan kişiler Twitter üzerinden gönderdikleri tweetlerde kullanılan emojilerin farklı boyutlarda yer kaplamasından dolayı ilettiği şikayete Twitter karakter sayısını sabitlemekle çözdü.

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan kişisel mikro blog platformu olan Twitter, geçtiğimiz yıllarda ani bir karar alarak kullanıcıların girebileceği maksimum karakter sayısını 140 karakterden 280 karaktere çıkararak kullanıcıların daha özgür bir şekilde kendilerini ifade etmesine izin vermişti. Ancak bu yapılan değişiklik sonrasında tweet içeriğinde yer alan emojilerin farklı boyutlarda yer kaplaması da kullanıcılar tarafından şikayet edilen bir özellik olmaya başladı.

Yaşanan duyguların en çok emojilerle anlatıldığı bir dönemde olduğumuz için bu sorun bir çok Twitter kullanıcısı tarafından tuhaf karşılandı. Bir bayrak emojisinin bile en fazla 14 adet karakter yer kapladığı belirtilirken insanların anlatmak istediği cümleleri emojilerden faydalanarak anlattığında 280 karakter sınırı içerisinde oldukça büyük yer kapladığı belirtiliyor. Boyut olarak kullanılan emojiler sizlere klavye üzerinde aynı gibi gözükse de aslında her emojinin farklı unicode büyüklüğü bulunmakta. Bu da atılan tweet içerisinde sorun haline gelmekte.

Twitter tarafına yöneltilen bu sorun karşısında platform tarafından uzlaşmacı bir çözüm geliştirildi. Twitter, bu karmaşık durum karşısında kullanıcılarını mağdur etmemek amacıyla her emojinin karakter boyutunu aynı boyutta sabitleyerek kullanıcıların kendilerini daha rahat ve özgür olması sağladı.

Twitter Emoji Boyutuna Sınırlama Getirdi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitter Emoji Boyutuna Sınırlama Getirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla