yükleniyor...

Twitter Elon Musk sonrası kan kaybı yaşıyor

Twitter, Elon Musk’ın satın almasından sonra tamamen farklı bir platform haline geldi. Yeni Twitter, beğenilmese de, ABD’deki yetişkin Twitter kullanıcıları tarafından kullanılmaya devam ediyor. Ancak, Pew Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Musk’ın kontrolü ele almasından sonra Twitter kullanıcılarının birçoğu platformda bir ara vermiş durumda. Ayrıca, eski kullanıcılara kıyasla “en aktif” kullanıcılar da daha az tweet atıyor gibi görünüyor.

Pew tarafından yapılan bir diğer rapor, Twitter’ın “en aktif” 1002 kullanıcısının gerçek davranışlarına odaklanıyor. Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra bu kullanıcıların tweet sayısında belirgin bir düşüş olduğu tespit edildi. Pew, bu kullanıcıların aylık tweet sayısının yüzde 25 oranında azaldığına dikkat çekti. Bu nedenle, aktif kullanıcıların Twitter aktivitelerinde düşüşler olduğu görülüyor.

Ancak, aktif kullanıcılar tarafından terk edilmeyen Twitter yine de kullanılıyor. Zaten, tüm aktif kullanıcıların yalnızca yüzde 25’i önümüzdeki yıl platformda olmayı planlamıyor. Kalan yüzde 75’lik kısım için Twitter hala aktif bir sosyal medya seçeneği olarak görünüyor.

Araştırmada, katılımcılara Twitter’dan uzaklaşmalarının nedeni sorulmadığı için, Musk’ın aksiyonlarının doğrudan sorumlu tutulması mümkün değil. Ayrıca, Pew araştırmasında geçtiğimiz yıl Twitter’a katılan kullanıcı sayısı da dikkate alınmadı. Ancak, bu sayılar Twitter’a alternatifler tarafından bir tehdit oluşturabileceğini gösteriyor.

Pew’in verilerine göre, Twitter artık Elon Musk’ın başrolünde olduğu bir platform haline geldi. Musk, Twitter’ı satın alacağını 2022’nin 13 Nisan gününde açıklamıştı. ABD’deki yetişkin Twitter kullanıcıları, 1 Ocak 2022 – 13 Nisan 2022 tarihleri arasında Musk’tan sadece bir kez bahsederken, 14 Nisan 2022 – 26 Ekim 2022 tarihleri arasında bu sayı üçe çıktı. 26 Ekim 2022’de Musk’ın Twitter’ı satın alma süreci tamamlandı.

Twitter Elon Musk sonrası kan kaybı yaşıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitter Elon Musk sonrası kan kaybı yaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir yapılacaklar listesi uygulama marla makaron filtre fiyatları nick oluşturucu Bilgi Doktoru 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor