yükleniyor...

Twitter Daha Sonra İçin Kaydet Seçeneği Getiriyor!

Twitter, kullanıcılarının gönderileri daha sonra incelemek için başvurduğu değişik yollara son vermek adına daha sonra için kaydet seçeneği sunuyor.

Ani bir kararla 140 karakter sınırlandırmasını 280 karaktere çıkarmasıyla gündem konusu olan Twitter yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Birçok kullanıcısının okuduğu gönderileri daha sonra incelemek için yaptığı retweet ya da beğeni seçenekleri yerine daha sonrası için kaydet seçeneğini ekliyor.

Artık Twitter kullanıcıları her kaydetmek istedikleri gönderiyi rahatça kaydedebilecek ve bu sayede istedikleri gönderiyi daha sonra inceleme fırsatı bulacaklar.

Twitter’ın yeni özelliği ilk olarak yine Twitter tarafından açıklandı. Keith Coleman bir etkinlik sonrasında bu konuyu #SaveForLater etiketiyle bir gönderi paylaştı.

İnsanların incelemek istedikleri gönderileri vakit bulamadıkları zamanda kaydederek sonradan bakmak istemeleri birçok sosyal medya platformu üzerinde değerlendirildi. Çeşitli özellikler getirierek ilk olarak kaydetme imkanı sunan Facebook ve geçtiğimiz birkaç öncesinde Instagram kaydet butonunu hayata geçirdi.

Twitter çalışanlarından Jesa Shah bu konu ile ilgili üzerinde çalıştıkları bir uygulama videosu da paylaştı. Videoda Shah tarafından atılan bir tweete eklenen sağ alt köşedeki açılır menü göze çarpıyor. Bu menüye basınca “Yer işaretlerine ekle” seçeneği sayesinde tweet kaydedilebiliyor. Daha sonra bu tweete bookmarking alanından ulaşabilirsiniz.

Yazar
Berkay Eke

Teknoloji meraklısı, yazılım hastası, sosyal medya ustası bir üniversite öğrencisi.

Twitter Daha Sonra İçin Kaydet Seçeneği Getiriyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitter Daha Sonra İçin Kaydet Seçeneği Getiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru American Horror Story Izle Nöbetçi Eczaneler Batman Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler rakı fiyatları gta 6 sistem gereksinimleri Market Fiyatları Bilgi Doktoru 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor