Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Twitter Blue için karakter sınırı yine arttı

Twitter Blue için karakter sınırı yine arttı

ABONE OL
15 Nisan 2023, 16:07:48

Twitter, Twitter Blue aboneleri için yeni özellikler ekledi. Twitter Blue aboneleri artık tweetlerinde maksimum 10.000 karakter kullanabilecekler, ayrıca kalın ve italik metin biçimlendirmesi desteği de sunulacak. Şubat ayında Twitter Blue için karakter sınırının 280’den 4.000’e yükseltilmesinden sonra bu yenilikler, Twitter’ın Substack gibi bülten platformlarıyla rekabet etmeyi amaçlayan bir hamle olarak görülüyor. Özellikle şu sıralar Substack’i hedefine alan Elon Musk’ın bu hamleden haberi var mı bilmiyoruz ancak Twitter, içerik üreticilerini Super Takipler özelliğinde olduğu gibi avantajlı gelir koşullarıyla etkilemeye çalışıyor.

Twitter, içerik üreticilerini Super Takipler özelliği ile etkilemeye devam ediyor. Abonelikler adı altında bir yenilik getiren Twitter, bu özellik sayesinde kullanıcıların, özel içeriğe erişim sağlayan bireysel hesaplara abone olmalarına olanak tanıyor. İçerik üreticileri köşelerinde buna fırsat veren Twitter’ın yeni özelliklerinden kolayca faydalanabilecekler.

Twitter daha önce de uzun metinli içerik özellikleri sunmuştu. Şirket, yazarlar için yeni bir Notlar özelliği üzerinde çalışıyor ve 2021’de Substack’e rakip olan Revue bülten firmasını satın almıştı. Ancak bu programlar Elon Musk yönetimi altında iptal edildi. Bununla birlikte Twitter’ın Substack gibi hizmetlere rakip olma niyetini gizlememesi, sektördeki dengeleri etkileyebilir.

Twitter, içerik üreticileri için çekici yeni araçlar ve avantajlı gelir koşulları sunmaya çalışarak, rakip platformları zayıflatma girişimlerine de devam ediyor. Geçtiğimiz hafta, Twitter, Substack kullanıcılarının tweet’leri kendi hikayelerine eklemelerini engellemeye başladı. Daha sonra Substack bağlantıları içeren tweet’lerdeki etkileşimi neredeyse tamamen engelledi ve ayrıca bu tweetleri “olası istenmeyen veya güvensiz” olarak işaretledi. Birkaç gün sonra Twitter, bu engellemeyi geri çekti ve Substack, hizmetine Twitter benzeri öğeler ekleyen yeni bir Notlar özelliği tanıttı.

Twitter Blue’nun, uzun tweet’leri ve biçimlendirme özellikleriyle içerik üreticileri için daha çekici hale gelmeye çalışması, şirketin kısa metinli blog platformu imajından sıyrılıp uzun metinli içerik sunmaya yönelişini gösteriyor. Ancak, Twitter’ın bu yeniliklerle birlikte kullanıcı kitlesinin beklentilerini karşılayabilir mi, bu konuda tartışmalar sürüyor. Twitter Blue’nun abone çekmekte zorlandığı ve hizmetin, yaklaşık 250 milyon günlük aktif kullanıcının sadece %0,1’ine denk gelen 290.000 civarında küresel abonesinin olduğu tahmin ediliyor.

Son olarak, Twitter, içerik üreticileri için sunduğu önemli bir dönüm noktası olan Twitter Blue’nun 10.000 karaktere çıkan tweet sınırı ve biçimlendirme özellikleri ile rekabet ettiği platformların önüne geçmeye çalışıyor. Bu yeniliklerle birlikte, Twitter’ın kısa metinli blog platformu kimliğinden sıyrılıp daha fazla kullanıcı ve içerik üreticiyi kendine çekip çekemeyeceği önümüzdeki dönemde yaşanacak gelişmelerle netleşecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments