İnternet

Twitter açıkladı: 2020 yılında Twitter’da neler konuşuldu

Twitter açıkladı. 2020 yılından Türkiye Twitter’ında neler konuşulduğu açıklandı. 2020 yılında en çok konuşulan Survivor oldu.

Dünya üzerinde oldukça büyük bir kitleye sahip olan Twitter geçtiğimiz günlerde ”2020 boyunca Türkiye neler hakkında konuşuyor?” Sorusuna yanıt bulmanızı sağlayacak bir veri paylaşımı yaptı. Yazımızın devamında 2020 boyunca konuşulan içerikleri okumaya devam edebilirsiniz.

2020 boyunca Twitter üzerinde en çok konuşulan kişi Türkiye üzerinde sağlık bakanımız Dr. Fahrettin Koca olarak belirtiliyor. Sağlık bakanımızın hemen ardından milli eğitim bakanımız olan Ziya Selçuk geliyor.

Listenin üçüncü sırasında ise dünya üzerinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Güney Koreli şarkı grubu BTS gelmekte.

Hashtag sıralamasında ise bizi bunlar karşılıyor:

Hashtag sıralamasında ilk sırada yer alan isim #survivor2020 oluyor bunu hemen ardından #deprem geliyor. Günümüz de yaşamış olduğumuz pandemi sebebi ile #evdekal hashtag’ı da listemizde yer alıyor.

Spor camiasında ise önümüze iki adet isim çıkıyor kendisini Galatasaray ile tanıdığımız Fatih Terim ve ne yazık ki geçtiğimiz aylarda hayatını kayıp eden ünlü basketbol oyuncusu olan Kobe Bryant yer almakta.

En çok etkileşim halinde olan hesap Beşiktaş JK olarak belirtilmekte. Yaklaşık Beşiktaş üzerine 10 milyon adet tweet atılmış durumda. 2020 üzerinde en çok takipçi kazanan spor kulübü ise 867 bin yeni takipçi ile Fenerbahçe oldu.

Basketbol üzerinde ise NBA şampiyonluğu kazanan Los Angeles Lakers en çok konuşulan isim olarak belirtilmekte.

Bu yazımızda Türkiye’de Twitter üzerinde konuşulan enleri paylaşmış olduk. Daha fazla teknoloji haberi için sayfamızı okumaya devam edebilirsiniz.

Twitter açıkladı: 2020 yılında Twitter’da neler konuşuldu, yazımız hakkında merak ettiklerinizi yorumlar kısmından bizlere atabilirsiniz.

Twitter açıkladı: 2020 yılında Twitter’da neler konuşuldu

Furkan YURDAKUL

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu