yükleniyor...

Twitch’e Erişim Engeli Geldi !

Milyonlarca kullanıcısı ve yayıncıları olan popüler platform Twitch‘e en çok kullanıcıya sahip ülkelerden birinde yasak geldi. Detaylar haberimizde

İzlediği sıkı politikalar ile sık sık gündeme gelen Çin, bu kez ise milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitch’e erişimi tamamen engelledi ve bugünden itibaren uygulanmaya başladı.

Twitch erisim engeli sdn

Geçtiğimiz hafta da Twitch’in iOS uygulaması Çin hükümetinin isteği ile AppStore’dan kaldırtılmıştı Çin’de . Şimdi ise tamamen bu uygulamaya erişim yasaklanmış oldu. Neredeyse en çok kullanıcıya sahip olduğu yerden çekilmek zorunda bırakılması ile ilgili yetkili ağızlardan herhangi bir bilgi alınmadı ve açıklama yapılmadı .

Daha önceden de ülke sınırları dışında geliştirilen oyunlar için benzer bir yasak uygulayan Çin hükümeti, son zamanlarda kumar gibi kötü alışkanlıklarında oldukça fazla artış sergilediğini vurguluyor. Çin, özellikle kendi uygulamalarının benimsenmesi ve kullanılması için de benzer yasaklar getirmişti . Fakat bu engellemenin bu yüzden mi yapıldığını bilmiyoruz , bu konu hakkında bir açıklama yapılmadı.

Çin’de yapılan bu yasak hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bizimle paylaşmayı unutmayın.

Twitch’e Erişim Engeli Geldi ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Twitch’e Erişim Engeli Geldi ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.