Türksat Türk Telekom’a Rakip Oluyor!

  • 27 Nisan 2015
  • 1.160 kez görüntülendi.
Türksat Türk Telekom’a Rakip Oluyor!

Ev ve işyerlerine televizyon , internet erişimi sağlayan altyapı firması Türksat , sabit hat çıkartmaya hazırlanıyor.

Türksat Genel Müdürü Ensar Gül yaptığı açıklamada “Bilişim projeleri de yapıyoruz. Bilişim projelerinde uluslararası alana çıkmak istiyoruz. Bu konudaki çalışmalar sürüyor”dedi.Gül , internet ve uydu hizmeti veren Türksat’ın bundan sonra sabit telefon hizmeti de vereceğini dile getirdi.

Telefon hizmeti ile ilgili açıklamalarda bulunan Gül , bunun için gerekli olan altyapının bir çok yerde hazır olduğunun altını çizdi.Gül , evde kullanılan modemlere bağlanılan bir analog sistem sayesinde sabit hatlı telefonun aktif olacağını söyledi.

turksat-logo

Mobil operatör kanalı için de bir çalışma yapılacağını dile getiren Gül , konu ile ilgili “PTTCell, BİMCell gibi operatörümüz olacak. İsmi henüz netleşmedi. Biz, bir müşteriye gittiğimiz zaman haberleşmeyle ilgili tüm hizmetleri verebileceğiz. Yani televizyon kanalı, internet, sabit telefon, cep telefonu gibi hizmetlerin hepsini verebileceğiz”ifadelerine yer verdi.

Türksat ağı üzerinden uplink hizmeti sağlanan televizyon kanallarına yüzde 10 gibi bir indirim yapıldı.Gül , bunun sebebini anadoluda yayın yapan , reytingleri az olan , reklam almayan firmalar için yapıldığını söyledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ