SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
869
322 0

Türkiye'nin En Büyük Güne Santrali Açıldı !

Türkiye'nin En Büyük Güne Santrali Açıldı !
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Konya’nın Karatay ilçesine bağlı Kızılören bölgesine kurulan Güneş santralleri bugün hizmete giriyor. Santral toplamda 18.5 megavat kurulu güce sahip. Detaylar haberimizde..

Konya’nın Kızılören bölgesinde açılan santral yaklaşık 430 dönümlük bir arazide kurulu. Bu bakımdan Türkiye’nin en büyük Güneş santrali konumuna geliyor.

turkiye-nin-en-buyuk-gunes-enerji-santrali-acildi-1462372128

200 Kişilik bir ekip tarafından tamamlanan alan, toplamda 9 aylık gibi bir sürede yapıldı. Ayrıca Santraller yüksek teknolojik alt yapıya sahip ve  Online Scada sistemi kullanılıyor. Bu ne işe yarıyor derseniz santralin enerji verimliliği ve her yaptığı işlem denetim altında oluyor ve buna göre planlanıyor .

Tekno Ray Solar ekibi tarafından gerçekleştirilen proje, 20 Milyon Dolar civarında bir maliyete ulaşmış. Nisan 2016 rakamlarına göre Türkiye’de lisanssız Güneş Enerjisi santrallerinde kurulu güç 358 megawatt seviyesine ulaşmış durumda. Aynı rakam Nisan 2015’te 64 megawatt seviyesindeydi. Yani bir yılda neredeyse alt katlık bir artış söz konusu.

Mert Büyük

Kaynak: Technosfer

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Türkiye'nin En Büyük Güne Santrali Açıldı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Türkiye'nin En Büyük Güne Santrali Açıldı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Türkiye'nin En Büyük Güne Santrali Açıldı ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.