yükleniyor...

Türkiye Hyperloop One İçin Yeşil Işık Yaktı!

Hyperloop One CEO’su Dirk Ahlborn, ülkemiz için bir proje sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan olumlu bir yaklaşım geldi.

Elon Musk tarafından hayata geçiririlmesi planlanan büyük proje Hyperloop One için Türkiye de olumlu sinyaller veriyor.

Elon Musk’ın yeni icatlarından biri olan 1200 km/s hızla gidebilen raylı sistem taşıtı Hyperloop One yolcu kapsülleri ile uzun süren seyahat süreleri kısaltılmaya çalışılıyor.

İlk yapılan testlerin başırılı sonuçlar vermesinin ardından Hyperloop Transportation Technologies CEO’su Dirk Ahlborn, İstanbul’da gerçekleşen Geleceğin Akıllı Şehirleri zirvesinde önemli bir açıklamada bulundu.

Ülkemiz için de bir projesi olduğunu belirten Ahlborn, İstanbul-Ankara arasındaki seyahat süresini 40 dakikaya düşürme imkanlarının olduğunu açıkladı. 

Ankara’ya 40 dakikada ulaşma imkanınız olsaydı uçakla gider miydiniz? sorusunu yönelten Ahlborn, havayolu şirketlerine rakip olmadıklarını hatta birlikte çalıştıklarını da ifade ediyor.

Işık hızına yakın bir hızda seyahat imkanı sunması beklenen Hyperloop One projesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konu hakkında olumlu düşüncelere sahip olduğunu açıkladı.

Türkiye Hyperloop One İçin Yeşil Işık Yaktı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Türkiye Hyperloop One İçin Yeşil Işık Yaktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla