Turkcell’den geri adım

Bildiğiniz benzer biçimde Turkcell aldığı bir karar ile hotspot paylaşımını ücretlendireceğini açıklamıştı. 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren cep telefonundan internet paylaşımı yapacaklardan 9 TL ücret alınacak. Konuyla alakalı bilginin yayılmasıyla birlikte toplumsal medyada büyük bir tepki oluşmuştu.

Turkcell’den geri adım

Birçok kullanıcı ile beraber bizim de doğru bulmadığımız uygulama özellikle internetini paylaştıran kullanıcıları etkileyecek. Şimdilik sadece Turkcell’in hayata geçirdiği bu uygulama ile ilgili şekilde geçtiğimiz gün Vodafone bir izahat yapmış ve hotspot üzerinden herhangi bir ücret alma planlarının olmadığını belirtmişlerdi.

Eh haliyle bu izahat ile beraber bundan böyle Turkcell kullanıcıları kara kara düşünmeye başladılar. Operatörün böylesine bir karar almasının kullanıcı sayısında da tesir oluşturabileceğinin farkına varan operatör, flaş bir açıklama yapmış oldu.

Turkcell’den flaş hotspot açıklaması!

Yapılan resmi açıklamada Turkcell; “Turkcell şekilde öncelikli gayemiz müşterilerimizin değişen kullanım alışkanlıkları ile aynı doğrultuda gelişen yeni talebine uygun çözümler üretebilmek. Son devirde müşterilerimizin çok halde, “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir alternatif talep etmeleri üstüne, 15 Ocak’Şafak itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.

Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan aza girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenilir bir duruma getiren ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üstünden “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” yapma niteliği yardımıyla, müşterilerimiz emin bir biçimde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler. Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üstünden giriş yapmaları yeterli olacak.

Bu halde giriş meydana getirecek müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı yok ise emin bir halde paylaşabilecekler. Hotspot’la farklı cihazlarla icra ettikleri internet paylaşımı kararı tarifelerindeki webin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun kararı olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor.

Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan öteki cihazlarla web paylaşımı yapıldığında hayattaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü şeklinde, aylık 9 TL’ye var tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı web paketi devreye girecek. Bu 2 GB’lık İlave paketin kullanım durumu Hesabım uygulaması üstünden takip edilebilecek.

Ayrıca bu müşterilerimiz, 30 günlük zaman içinde 2 GB’lık paylaşım internetleri sona erdikten sonrasında ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler. 15 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere yaşamımıza girecek bu yenilikler yardımıyla müşterilerimizin şahsi internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek muhtemel güvenlik risklerine karşı korunması ve mobil internet paylaşımlarını daha ayrıntılı şekilde takip edebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

Hotspot mevzusu da dahil olmak üzere müşterilerimizden gelebilecek her konudaki yeni öneri ve talepleri her vakit dikkate alarak, onların yaşamını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” lafları ile mevzu hakkında düşüncelerini iletti.

"Turkcell’den geri adım konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Turkcell’den geri adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’den geri adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları