yükleniyor...

Türk Kahvesinin Zararları

Türk kahvesi pek çok kişi tarafından çok sevilerek içilen, ikramların belki de en mutluluk verenlerinden birisi… “Bir Türk kahvesi yapayım mı?” sorusunu gülümseyerek karşılayan ve içtenlikle kabul eden kişi sayısı da hiç azımsanacak gibi değil. Türk kahvesi sadece lezzetli ve kallavi bir içecek olmakla kalmayıp; zihni açma, düşünme potansiyelini artırma, enerji ve mutluluk verme, yorgunluğu alma gibi faydalara da haiz. Ama her faydalı şeyin, dozu aşıldığında zararlı olabileceğini de unutmamak lazım. Kahve de fazla kaçırıldığında ipin ucu kaçıyor ve istenmeyen etkiler görülebiliyor. Türk kahvesinin zararı var mı diye soracak olursanız evet ne yazık ki var cevabını almanız mümkün.  Kafein içeren bir içecek olan kahve uyarıcı etkisi ile taşikardi, kalp ritminde hızlanma, sinirlilik, uykusuzluk ve aşırı hareketlilik verebiliyor. Türk kahvesinin zararı olur mu demeyin. Ne yazık ki sınır aşıldığında su bile zararlıyken, Türk kahvesinin yan etkileri olmadığını söylemek yanlış olur.

Türk Kahvesinin Yan Etkileri

  • Aşırı kahve tüketimi mideyi etkileyerek, asit salgısını etkiliyor ve tahrişe sebebiyet verebiliyor.
  • Türk kahvesinin tansiyona etkisi de bilinen bir gerçek.Fazla tüketim tansiyonu yükseltebiliyor.
  • Yapılan araştırmalar kahvenin şeker hastalığını olumsuz etkilediğini ortaya koyuyor.
  • Kahvede bulunan bileşenlerin baş ağrısı, özellikle de migreni tetiklediği saptanmış.
  • Kahvedeki kafeinin, vücudun besinlerden aldığı demiri emmesini zorlaştırdığı biliniyor.
  • Fazla kahve tüketiminde kalsiyum idrar yoluyla vücutta atılıyor. Bu da kadınlarda kemik erimesi riskini artırıyor.
  • Kafeinin kadınlarda doğurganlık oranını da azalttığı biliniyor. Çünkü yumurtlama yeteneğini olumsuz etkiliyor.

Türk Kahvesinin Zararları konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Türk Kahvesinin Zararları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları