yükleniyor...

Türk internet kullanıcılarının yüzde 72’si çevrimiçi tehdide maruz kalıyor

İnternetin gelişmesi ile artık sanal sohbet etmek oldukça kolaylaşıyor. İnsanların işi ne kadar kolaylaşırsa kolaylaşsın kötü şahsiyetler her ortamda olduğu gibi bu ortamda da ortaya çıkıyor.

Microsoft tarafından yapılan çevrimiçi tehdidide maruz kalıyor musunuz? araştırma Türkiye’de dahip 23 ülkede gerçekleştirilmiş. Ülkemizde ise internet kullanıcılarının %72’si tehdide maruz kalıyormuş.

Yapılan araştırmalar 2017 yılına ait veriler. Bu verilere göre yapılan tehditlerin büyük çoğunlığu, tanıdıklar, arkadaşlar veya aile bireyleri tarafından yapılıyor ve bu tehdide maruz kalma yaşı da 18-34 yaş aralığı. Ayrıca ankete katılan kadınların verdiği cevaba göre ise kadınlar erkeklere göre daha çok tehdide maruz kalıyor.

23 ülkede yapılan bu araştırmaya göre online risklere açık 16. ülke Türkiye olarak belirlenmiş. Ülkemizde en çok cinsellik üzerine tehditler yapılıyormuş. 2017 yılı içerisinde cinsel içerikli çevrimiçi tehditler, beş puan artarak %29’a yükselmiş. Global olarak bakıldığında ise 7 puan artmış.

Türk internet kullanıcılarının yüzde 72’si çevrimiçi tehdide maruz kalıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Türk internet kullanıcılarının yüzde 72’si çevrimiçi tehdide maruz kalıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla