Tüm dünya İstanbul’u konuşacak

Türkiye’de bu sene ikincisi düzenlenecek INFLOW Global Summit’18 kapsamında 30’dan çok ülkeden 100’e yakın yabancı influencer İstanbul’a geliyor. Türkiye’de yaklaşık 35 milyon TL’lik bir ekonomi yaratan Influencer Pazarlaması’nın büyüme göstermesine katkıda bulunan zirve, öteki yandan turizmin canlandırılmasına da destek olacak.

Tüm dünya İstanbul’u konuşacak

Influencer’lar tarafınca yapılacak sosyal medya paylaşımları vesilesiyle bütün dünyada 500 milyon kişiye yetişmesi beklenen INFLOW Global Summit’18’in Türkiye ve İstanbul’un gezim ve tanıtım çalışmalarına %10 katkıda bulunması öngörülüyor.

INFLOW Global Summit’18,meslek dünyasıyla influencer’ları bir araya getiren ve B2I toplantıları (birebir yapılacak marka ve influencer görüşmeleri), sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı açık oturum ve keynote’lar ve tecrübe odaklı aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Zirve, 30’dan fazla ülkeden gelen 100’e yakın yabancı ve 100’den çok Türk influencer, konuşmacı olarak değişik ülkelerden etkinliğe katılacak piyasa profesyonelleriyle beraber toplamda 200’den fazla influencer’ı İstanbul’da ağırlayacak.

Influencer Pazarlaması’nın yarattığı ekonominin dünyada 1 milyar doları geçtiğini,Türkiye’de ise 35 milyon TL’lik bir sektöre ulaştığını belirten INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen, pazarın gelişiminde INFLOW’un gerçekleştirdiği etkinliklerin önemli bir rol oynadığını kaydetti. Bugün Türkiye’de Influencer Pazarlaması’na kazanç meydana getiren marka sayısının 1.000’i aştığını anlatım eden Gelen, laflarına şu şekilde devam etti:“Dünyada bulunduğu şeklinde Türkiye’de de Influencer Pazarlaması sektörü hızla büyüyor. Alanında faal olan bir influencer’ın aylık geliri günümüzde 20 bin TL’yi aşmış halde. Dolayısıyla bugün gençler arasında en oldukça özenilen mesleklerin başlangıcında influencer olmak geliyor. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle hem bu alandaki çalışmaları doğru biçimde yönlendirmeyi aynı zamanda yeni işbirlikleri yaratılması için platform sağlayarak bu piyasanın büyümesine katkıda bulunmayı planlıyoruz.”

INFLOW Summits şekilde iki sene içinde Türkiye’de ve dünyada 5 değişik destinasyonda, 10 önemli faaliyet gerçekleştirdiklerini belirten Gelen, “INFLOW etkinliklerinde bugüne kadar 533’ü influencer olmak suretiyle 2 bini aşkın katılımcı yer aldı. Hayata geçirdiğimiz etkinliklere aralarında Türk Hava Yolları, Four Seasons, Qatar Airways benzer biçimde dünya markalarının yer almış olduğu 74 marka katıldı. Toplamda 541 milyon kişiye erişmiş olduk. INFLOW Global Summit’18 ile milyonlarca şahıs tarafınca takip edilen ve dünyanın çok sayıda farklı bölgesinden gelen 100’e yakın yabancı influencer’ın yerli influencer’lar ve saha profesyonelleriyle buluşmasını sağlayarak, dünyada 500 milyon kişiye erişmeyi hedefliyoruz” dedi.

Etkinlik İstanbul ve yurt bilinirliğini %10 artıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın destekleriyle gerçekleşecek INFLOW Global Summit ’18, dünyanın dört bir yanından gelen influencer’lara İstanbul’u bilinmeyen yönleri ve gözden kaçırılan bölgeleriyle tanıtarak benzersiz bir İstanbul deneyimi yaşatmayı ve yurt turizmini canlandırmayı amaçlıyor. INFLOW Global Summit’18 devamında, 19 Aralık 2018 tarihinde, farklı kitlelere hitap eden 25 yabancı influencer için hususi bir İstanbul turu düzenlenecek.

Dünyanın 30 ülkesinden 100 yabancı influencer’ın zirveye katılacağını, bunlardan 25’ine ise oldukca özel bir İstanbul deneyimi yaşatacaklarını belirten INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı, zirve ile ülkenin tanıtım çalışmalarına %10’sevinç bir katkı sağlamayı planladıklarını ifade etti. Avcı, “Özellikle İstanbul’un tanıtımını amaçladığımız INFLOW Global Summit’18’e milyonlarca takipçisi bulunan yüzlerce influencer’ın katılım göstermesini son derece mühim buluyoruz. Etkinlikle tüm dünyada İstanbul’un bilinirliğini artıracağız. Geçtiğimiz yıllarda Twitter’da faaliyet hashtag’imizle ‘trendtopic’ olmuştuk. Bu sene da tıpkı başarıyı hedefliyor, İstanbul’u toplumsal medyanın gündemine taşımayı amaçlıyoruz” gibi konuştu.

Avcı, laflarına şu şekilde devam etti: “İstanbul deneyimi kapsamında deneyime kalan influencer’lar için benzersiz aktiviteler düzenleyeceğiz. Influencer’lar bu noktada bir gezgin olmanın ötesine geçerek şehri adeta bir İstanbullu şeklinde deneyimlemeye başlayacaklar. Dünyada İstanbul’a ilişkin gezi klişelerinin dışına çıkarak mahalli adamın gözünden buradaki hayatı tanıyacaklar. İki yıl kadar önce benzer bir deneyimi Antalya’da 69 influencer ile yapmış, 55 bini aşkın paylaşım ile dünyada yaklaşık 300 milyon kişiye ulaşmıştık. Bu paylaşımlar bir anda Antalya’ya yönelik rezervasyonları artırmaya başlanmıştır. Şimdi benzer bir etkiyi İstanbul için yaratacağız.”

"Tüm dünya İstanbul’u konuşacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tüm dünya İstanbul’u konuşacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tüm dünya İstanbul’u konuşacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları