SONRAKİ
LG K61 ile Ekran Kırılmasından Korkmayın LG K61 ile Ekran Kırılmasından Korkmayın
ÖNCEKİ
Satisfactory Sistem Gereksinimleri Satisfactory Sistem Gereksinimleri
10527
3899 0

TrustRank Nedir?

TrustRank Nedir?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

24 Temmuz 2020

TrustRank her web sitesi için olmazsa olmazdır. Google ve diğer birçok arama motorunda üst sıralara çıkmak için site sahiplerinin yaptığı işlemler vardır. Bu işlemleri gerçekleştirirken dikkatli olmalıyız. Bazı işlemler site için iyi olacakken tam tersi siteye zarar da verebilir. TrustRank nedir sorusuna cevap spam linklerle mücadele etmek için kullanılan bir sistem denilebilir.

TrustRank

TrustRank Neden Kullanılır?

Spam link gönderimi oldukça yaygın hale gelmektedir. Bu durum Google tarafından anlaşıldığında site zararlarla karşılaşabilir. TrustRank sayesinde sitenizi koruyabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır. Sitenizin daha güvenilir hale getirilmesi ile kullanıcılar kendilerini daha güvende hissedeceklerdir. Bu sayede de siteniz trafik çekecektir.

Nasıl Kullanılır?

Link veren siteler link alan sitelere kıyasla daha üst değerdedir. İyi  bir yapıya ship olan site her zaman daha iyi bir sitedir. Sitenin iyi olması için içeriklerin özgün ve kaliteli olması gerekmektedir. Anahtar kelime seçimlerine de dikkat edilmelidir. TrustRank değerlerini etkileyen bir diğer unsur da sitenin yaşı ve domain bilgileridir. Değer nasıl yükseltilir?

TrustRank

Değer Nasıl Yükselir?

İçerik Düzenleme

Zamanla değer yükseltilebilir. Değerin artması için içeriklere ve link durumlarına dikkat edilmelidir. Öncelikle dikkat edilmesi gerekilen unsurlar içeriklerin kaliteli olması ve SEO ayarlarına dikkat edilmesidir. Kopya içerik bulundurulması durumunda site puan kaybedecektir.

Domain İşlemleri

Domain yaşı, kayıt tarihi, aktiflik durumu da oldukça önemlidir. Değerin yükselmesi için domain yaşı ile birlikte en az 5 yıl daha aktif olması gerekmektedir. Değerlerin yüksek seviyelere çıkması için sosyal medya üzerinde yapılan reklamlar, site kodlamaları da önemlidir.

Backlink Seçimleri

Değeri arttırmak için backlink seçimlerine dikkat edilmelidir. Backlink alımının çok fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Bu yüzden backlink alım işlemi yeterli ve kaliteli olmalıdır.

TrustRank hakkında merak edilenler

TrustRank Nedir?

TrustRank, sitelerin spam olup olmadığını belirleyen bir sistemdir.

TrustRank Ne İşe Yarar?

Siteniz TrustRank sayesinde puan alacaktır. Bu puanlamaların artması ile de site daha güvenilir olacaktır.

TrustRank Puanları Neye Göre Belirlenir?

Sitelerin aldığı backlinkler göz önünde bulundurularak puanlama yapılmalıdır. Backlink alımlarının kaliteli sitelerden yapılması sitenin puanını yükseltecektir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" TrustRank Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere TrustRank Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda TrustRank Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.