yükleniyor...

Trafikte Saygı Eğitimi Başlıyor

MEB tarafından yeni ehliyet alacak olanlara ve şu anda ehliyet sahibi olan tüm kişilere ücretsiz olarak trafikte saygı eğitimi vermeye hazırlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ile yapılan protokolle yeni bir uygulama hayata geçirmeyi planlıyor. Karayolunda süren trafikte hem sürücülerin güvenliği için hem de insanlarla iletişim sorunlarına ufak çaplı da olsa çözüm getirmek adına trafikte saygı eğitimi verilmeye hazırlanılıyor. Eğitim kapsamında yayalara öncelik verilmesi, sürücünün araç kullanırken kuralları ihlal ettikten sonra yalnızca para cezası alacağını düşünmemesi, hem kendisinin hem de sevdiklerinin hayatını tehlikeye attığının farkında olması gerektiği gibi konularda eğitimler verilecek.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü bünyesinde ülke genelinde yaklaşık 3500 motorlu taşıt sürücü kursunda verilecek olan eğitimler insanlara fayda sağlaması amacıyla ücretsiz bir şekilde yapılacak. Toplamda 4 saat sürecek olan eğitimde öncelikle kamu alanında çalışan sürücülerin eğitim alması bekleniyor. Daha sonra ise isteğe bağlı olarak ehliyet sahipleri özel kurs yerlerine başvurarak bu eğitimlerden yararlanabilirler. Bakanlık ehliyet sahipleri için eğitimleri zorunlu tutmasa da her sürücünün bu kuralları öğrenmesi gerekiyor.

Ehliyet kurslarına yeni başlayacak adaylar için bu dersler zorunlu tutulacak. Bakanlık bu eğitimlerin geniş kitlelere yayılması adına video, billboard, afiş, el ilanı, broşür, kamu spotu gibi tanıtıcı araçlardan faydalanacak. Bakanlık, eğitime katılanlara sertifika vermek için de bir hazırlık içerisinde.

Trafikte Saygı Eğitimi Başlıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Trafikte Saygı Eğitimi Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla