yükleniyor...

Trabzon'da Yaşanan Uçak Kazası Yürekleri Ağızlara Getirdi!

13 Ocak tarihinde akşam saatlerinde Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait uçak pistten çıktı.

13 Ocak tarihinde akşam saatlerinde Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait uçak Trabzon Havaalanında pistten çıktı. Yolcular panik yaşadı.

13 Ocak tarihinde Ankara-Trabzon arası sefer yapan PC8622 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı iniş yapması esnasında yaptığı manevra sonucu pistten çıktı. 162 yolcu ve mürettabat bulunan uçak pistten çıkarak denize doğru sürüklenmeye başladı. Denize düşmesine 25 metre kala durmayı başaran uçak büyük bir faciyanın eşiğinden döndü.

Trabzon Havaalanı’nda yaşanan bu talihsiz kaza sonucu havaalanı kapatılırken seferleri devam eden uçaklar Erzurum, Samsun, Ordu gibi çevre illere yönlendirildi.

Gün ışığı ile birlikte uçağın kurtarılması için çalışmalar başlatıldı. Denizden İHA’nın droneları ile çekim yapılırken karadan ise DHA tarafından uçağın kazaya ait fotoğrafları çekildi. Uçağın denize düşmesine 25 metre kala büyük bir faciayı önledi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından uçağın denize kaymaması için çamurlu araziye çakıl taşları döküldü.

Trabzon'da Yaşanan Uçak Kazası Yürekleri Ağızlara Getirdi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Trabzon'da Yaşanan Uçak Kazası Yürekleri Ağızlara Getirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla