Toyota , Uber’e Büyük Bir Yatırım Yaptı !

Toyota , Uber’e Büyük Bir Yatırım Yaptı !

Otonom araçların geliştirilmesi ve trafiğe çıkması tüm hızıyla planlanırken şirketlerin birbirlerine yaptığı yatırımlar da hız kesmeden devam ediyor. Toyota kendine ait bir filo kurmak için Uber’e devasa bir yatırım yaptı. Detaylar haberimizde

Uber’in bazı ülkelerde kullanıma sunduğu otonom hizmetlerden bazılarının kaza yapması ile ilgili tartışmalar sürerken bu konuya sektörün ilgisi gitgide yükseliyor. Toyota bu sektörle ilgili Uber500 Milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Uber patronu Dara Khosrowshahi ve Toyota Connected Company başkan yardımcısı Shigeki Tomoyama bir araya gelerek yatırımı duyurdu. Yeni yatırım ile Uber’in değerlemesi de 72 milyar dolara ulaştı

Toyota, otonom bir filo kurmak için Uber’in teknolojilerinden yararlanmayı hedefliyor, ayrıca bu sektörde çalışmalar bir başka platform olan Grab da yatırım yapmıştı.

Uber otonom araç teknolojilerini Toyota Sienna minivanlarına entegre etmeyi planlıyor. AutonoMaaS olarak adlandırılan projenin 2021 yılında ilk testlere başlayacağı bildirildi.

Yılın ilk çeyreğinde 659 milyon dolar kaybeden Uber için Toyota yatırımı ilaç gibi geldi. Bu dönemde 62 milyar dolar olan pazar değerlemesi de 72 milyar dolara yükseldi. Uber dünyanın en değerli özel şirketlerinden birisi durumunda , ayrıca ülkemizde yasaklı durumda.

 

"Toyota , Uber’e Büyük Bir Yatırım Yaptı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Toyota , Uber’e Büyük Bir Yatırım Yaptı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toyota , Uber’e Büyük Bir Yatırım Yaptı ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Mert Büyük
Mert Büyük
Teknoloji hayatın güzel bir heyecanı .
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları