yükleniyor...

Toyota E-Palette Geleceğin Servis Aracı Olacak

Dünya üzerinde araç üreticileri arasında büyük bir söz hakkına sahip olan Toyota, CES 2018 bünyesinde tanıttığı servis aracı olan E-Palette ile geleceğe yön verecek gibi duruyor.

Toyota’nın yeni nesil aracı sadece donanım bazlı akıllı bir araç olarak düşünülmüş durumda. Şuanda dünya devi akıllı telefon üreticileri nasıl oluyorda uygulama yerine sadece donanım ve temel yazılımı üretiyorsa Toyota’da bu şekilde bir yol izleyeceğe benziyor. Üretici konumunda olacağı yeni akıllı servis aracı E-Palette ile büyük şirketlerin kendisi için uygulama çözümleri üretmesini bekleyen firma, Amazon, Uber, Samsung gibi firmalarla anlaşmalar yapmayı düşünüyor. 

Otomobil sektöründe söz hakkı sahibi durumunda olan firmanın yeni aracının en büyük özelliği ise iç kısımının boş gelecek olması. Yani aracı isterseniz bir yemek aracına istersenizde bir dolmuşa çevirme imkanına sahipsiniz. 

E-Palette ile birlikte Toyota araç için yazılım üretecek olan yazılımcılara, uzaktan erişim imkanı sunacak olan bir internet ağı ve güvenlik yazılımı da geliştirecek gibi duruyor. Uzaktan erişim imkanı sayesinde yazılımcılar cloud üzerindeki yazılımlarını araçlara anlık olarak sunabilecek, araçların durumlarını anlık olarak takip edebilecek ve anlık reaksiyonlar alabilecekler. 

Toyota Konsept Servis E-Palette

Toyota tarafından özgürlükçü bir yapı çerçevesinde üretilmeye başlayacak olan yeni Toyota E-Palette aracının ülkemiz ve dünya üzerinde satışının ne zaman başlayacağı ise şuan için bilinmiyor. Totota tarafından yapılan açıklamaya göre Toyota E-Palette aracının 2020 yılında testlerinin yapılması planlanmakta. 

Toyota E-Palette Geleceğin Servis Aracı Olacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Toyota E-Palette Geleceğin Servis Aracı Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla