Toshiba Yeni Kamera Sensörü Üretecek

  • 23 Mart 2015
  • 1.011 kez görüntülendi.
Toshiba Yeni Kamera Sensörü Üretecek

Hepimiz biliyoruz ki kamera sensöründe lider Sony’dir. İşlemci sektöründe de Qualcomm olduğu gibi. Toshiba kamera sensörlerine ağırlık verecek gibi gözüküyor bugün resmi bir anonsla yeni kamera sensörlerinin hangi özelliğe sahip olacağına açıkladı.

Charge-Bunning-to-Interlaced-Output

Özelliklerine çok fazla değinmeyeceğiz fakat özellikle hangi özellikleri öne çıkardığına değinelim. Bu sensörler 240fps özelliğine sahip ve ayrıca Full Hd kayıt yapabilecekler. Yani yeni özellikler yok diyebiliriz. Toshiba’nın yeni ürettiği bir teknoloji Parlaklık Teknolojisi ile birlikte 4 saate kadar ışık akışı meydana getirebilecek. Bu sayede de şarja negatif katkısını bir kısım kaldırabilecek.

Toshiba-Interlaced-Video-Conversion

 

Bu sayede hem şarj anlamında daha iyi telefonlar bizi beklerken yavaş çekim ve daha iyi kalitede videolarda sıklaşmış oluyor. Toshiba daha az telefon kısmını kapsamakla birlikte bence Sony’e yetişebilir fakat farklı hamlelerle tabiki. Bu arada 240 fps yavaş çekim özelliğinin şuanlık sadece İphone 6 ve 6 Plus’da bulunduğunu belirtelim. Diğer Android amiral gemilerinde ise 120fpslik bir yavaş çekim özelliği bulunuyor..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ