SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
734
272 0

Toshiba, Bellek Bölümünden Rekor Bir Gelir Bekliyor !

Toshiba, Bellek Bölümünden Rekor Bir Gelir Bekliyor !
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Özellikle bazı bölümlerini satacak iddiaları ile gündeme gelen Toshiba, en son Nükleer Santral işlerinden dolayı Amerika’da 6 Milyar Dolar zarara uğramıştı. Fakat en iddialı olduğu bir alandan rekor bir gelir bekliyor, detaylar haberimizde..

Toshiba, geçtiğimiz ay yaptığı açıklama ile bellek yongası bölümünün en fazla %20’sini satarak zararı kapatmaya çalışacağını söylemişti ancak zararın tahminlerin de üzerinde çıkması şirketin, bellek yongası bölümünün sadece %20’sini değil çok daha büyük bir kısmını satmasına neden olabilir.

Geçen hafta Toshiba Şirketler Grubu Başkanı Satoshi Tsunakawa bellek yongası bölümünün çoğunluk hisselerinin satılması gerektiğini ve bunun şirketi düze çıkarmak için kaçınılmaz bir yol olduğunu dile getirmişti. Şirkete yakın kaynakların bugün yaptığı açıklamalara göre ise başkanın düşüncesi gerçekleşecek gibi görünüyor. Şirketin finansal problemi bir an önce ortadan kaldırmak için bellek yongası bölümünün büyük bir kısmını elden çıkararak 8.8 milyar dolarlık gelir beklediği iddia ediliyor. Bellek yongası bölümünün tamamının 9-12 milyar dolar civarında değere sahip olduğu düşünülürse olası satış sonrasında şirketin bölümle ilgili neredeyse hiç söz hakkı olmayacak.

Yani aslında maalesef ki bu bölümü satarak bu gelire ulaşması bekleniyor, yani bellek satışından bu gelir beklenmiyor. Talipler belli olmaya başladı , başta Japon üretici Western Digital ve ABD’li teknoloji firması Micron’un bu bölümü almak istediği belirtildi.

Ülke endüstrisinin değer kaybetmemesi açısından ilk başta Japon üreticilerine satış gerçekleştirilmesi planlanıyor fakat tüm açılardan incelenip Mart’ın sonuna kadar kararın verilmesi bekleniyor.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Toshiba, Bellek Bölümünden Rekor Bir Gelir Bekliyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Toshiba, Bellek Bölümünden Rekor Bir Gelir Bekliyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Toshiba, Bellek Bölümünden Rekor Bir Gelir Bekliyor ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.