yükleniyor...

Toplu Taşıma Biletlerinde Tek Kart Dönemi Başlıyor!

Türkiye içerisinde şehiriçi ulaşımda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yeni bir adım atılıyor. Tek tip ulaşım kartı sistemine geçiliyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı yeni projesi her şehirde tek kartla toplu taşıma kullanımı. Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemi adı verilen sistem sayesinde Türkiye genelindeki metro, tramvay, otobüs, vapur ve metrobüslerde tek bir kart ile seyahat edilecek.  

Ülkemizde toplu taşıma araçlarına binmek istediğimiz zaman yaşadığımız şehirden başka bir şehire gittiğimizde o şehrin kendine ait ulaşım kartları bizler için sorun yaratabiliyor. 

Öğrenciler öğrenci kartlarını, 65 yaş üstü kişiler ücretsiz kimlik kartlarını kullanamıyorlar ya da kullanmak istedikleri zaman görevlilerle sorun yaşayabiliyorlar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bu duruma karşı çözüm getirmek için çalışmalara başladı. Tek tip yolcu kartı uygulaması ile Türkiye’deki herhangi bir şehirde diledikleri gibi toplu taşıma araçlarında seyahat edebilecekler.

Kimlik kartları şahısa özel olacak yani bazı kişisel bilgileriniz bu kart üzerinde yer alacak. Bu sayede başka bir kişinin sizin kimlik kartınızı kullanmasına yetkisi olmayacak.

 

Toplu Taşıma Biletlerinde Tek Kart Dönemi Başlıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Toplu Taşıma Biletlerinde Tek Kart Dönemi Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla