Tofaş’tan Vakko’ya Elektrikli Doblo!

Fiat Professional Ailesi’nin tecrübeli üyesi Doblo’nun, Tofaş Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen elektrikli versiyonu Vakko’ya teslim edildi. Tamamen elektrikli motoruyla dikkat çeken ve 210 km menziliyle ön plana çıkan iki adet elektrikli Fiat Doblo Cargo, Vakko’nun İstanbul’daki kent içi operasyonlarında kullanılacak.

Tofaş’tan Vakko’ya Elektrikli Doblo!

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, 30kW’lık bataryayla donatılan elektrikli Doblo ile alakalı olarak, “Avrupa Komisyonu verilerine göre Türkiye’nin son 3 yıldır Ar-Ge’ye en oldukca kazanç icra eden şirketi konumundayız. Tofaş’ın Bursa’daki Ar-Ge merkezinde geliştirilen elektrikli Fiat Doblo, Ar-Ge’mizin geleceğe yönelik faaliyetlerinden bir tanesi. Önümüzdeki senelerde, elektrikli araç pazarı belirgin bir olgunluğa eriştiğinde, geliştirdiğimiz rekabetçi araçlarla topluma ve yurt ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda da yeni ürün fırsatlarına yönelik Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte, Vakko ile olan işbirliğimizden büyük kıvanç duyuyoruz” dedi.

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında imal edilen Fiat Doblo’nun, Tofaş tarafından özel olarak geliştirilen elektrikli versiyonu Vakko’ya teslim edildi. Tamamen elektrikli bir motora haiz olan ve 30kW’lık batarya ile donatılan iki tane elektrikli Fiat Doblo Cargo, Vakko’nun İstanbul’daki şehir içi operasyonlarında kullanılacak olan. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, elektrikli Doblo ile ilgili olarak “Tofaş Ar-Ge şekilde mühim bir bilgi birikimine sahibiz. Avrupa Komisyonu çatısı altındaki Ortak Araştırma Merkezi verilerine gore Türkiye’nin son üç yıldır Ar-Ge’ye en çok yatırım meydana getiren firması konumundayız. Tofaş Ar-Ge Merkezi’nde farklı elektrikli sürüş sistemleri ve batarya teknolojileri ile elektrikli araca özgü güvenlik, verim ve konfor uygulamaları konusunda oldukça çok araştırma çalışmalarına ayrıca ehemmiyet veriyoruz. Müşteri deneyimi çevresinde kurgulanmış bir geleceğe hazırlanmak suretiyle yaptığımız bu emekler Ar-Ge’mizin yetkinliğini ortaya dercetmek ve geliştirmek adına çok kıymetli. Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında geliştirilen elektrikli Fiat Doblo da, Ar-Ge’mizin geleceğe yönelik faaliyetlerinden bir tanesi. Önümüzdeki zamanlarda elektrikli vasıta pazarı bariz bir olgunluğa eriştiğinde, geliştirdiğimiz rekabetçi araçlarla topluma ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda da yeni ürün fırsatlarına yönelik Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İki elektrikli aracımızı Vakko firmasına test amaçlı

kullanmak suretiyle teslim ettik. Kendilerinin değerli yorumları Tofaş Ar-Ge çalışmalarında dikkatle değerlendirilecek. Bu işbirliğinden büyük bir kıvanç duyuyoruz” yorumunda bulunmuş oldu.

Elektrikli Fiat Doblo!

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında uzun yıllardan beri meydana gelen elektrikli vasıta geliştirme çalışmalarının ürünü olan elektrikli Fiat Doblo Cargo, 111 HP kuvvet ve 220 Nm tork üreten elektrikli bir motorla donatılıyor. 30 kWs’lik bataryası yardımıyla 210 km’ye kadar sürüş menzili sunan elektrikli Doblo, cömert yükleme piyasası, binek otomobilleri aratmayan yol tutuş performansı ve sürüş konforuyla dikkat çekiyor.

"Tofaş’tan Vakko’ya Elektrikli Doblo! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tofaş’tan Vakko’ya Elektrikli Doblo! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tofaş’tan Vakko’ya Elektrikli Doblo! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , , , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019