yükleniyor...

Tinder İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tinder isim değiştirme işlemi yapmak oldukça kolay! İster gerçek adınızı kullanın, isterseniz eğlenceli bir takma ad seçin. Tinder isim değiştirme işlemi için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Daha sonra profilinize tıklayarak “Düzenle” seçeneğine geçin ve açılan sayfada adınızın yanındaki kalem simgesine tıklayın. Adınızı değiştirmek için istediğiniz ismi yazın ve kaydedin! Tinder profilinizi daha çekici hale getirin ve yeni bir adla daha fazla eşleşme yapın!

Tinder’da İsim Değiştirmek

Tinder’da isim değiştirme, arkadaş bulma platformunda gizliliğini sağlamak isteyen kişilerin başvurduğu yollardan birisidir. Muhtemelen buraya gelene kadar bu işlemi Tinder’da yapmaya çalıştınız fakat başarılı olamadınız. Bu çok normal çünkü Tinder uygulaması üzerinden isim ve yaş değiştirme gibi işlemler yapamazsınız. Fakat bu makale ile Tinder’da isim değiştirme için başvurabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Şimdi hazırsanız bunların neler olduğuna bir bakalım.

Tinder İsim Nedir?

Tinder isim (kullanıcı adı), Tinder uygulamasında hesabınızı oluşturduğunuzda seçtiğiniz benzersiz bir tanımlayıcıdır. Diğer kullanıcıların sizi platformda aramak için kullanabilecekleri isimdir. Tinder kullanıcı adınızı profil ayarlarına giderek istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adınızın akılda kalıcı ve kişiliğinizi yansıtan bir isim olması önemlidir, çünkü diğer kullanıcılarla bağlantı kurmanızı kolaylaştırır.

Tinder İsim Değiştirme Yolları

Tinder, bir kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra adınızı değiştirmesine izin vermeyen gizlilik politikalarına sahiptir. Peki neden böyle bir yola başvurdular? Çünkü sahte hesapların ve botların önüne geçmek istiyorlar. Bununla birlikte Tinder’da isim değiştirme isteğinde bulunmanız da aslında bir o kadar adil. Mesela yakın arkadaşınız veya aile üyelerinizden birisi de Tinder kullanıyor olabilir ve o kişilerin Tinder kullandığınızı öğrenmelerini istemiyor olabilirsiniz.

Eğer Tinder hesabınızı telefon numarası üzerinden açtıysanız, isim değişikliği yapamazsınız. Eğer hesabınızı bu şekilde oluşturduysanız, hesabınızı silip başka bir hesap açmanız dışında başka bir seçeneğiniz bulunmuyor. Eğer Facebook hesabınız ile Tinder hesabı oluşturacaksanız veya oluşturduysanız, bu durumda yapmanız gereken şey Facebook’ta isim değişikliği yoluna gitmektir.

Facebook’ta İsminizi Değiştirin

Yeni bir kullanıcıysanız, Tinder’a kaydolmanın tek yolu telefon numarası veya Facebook hesabınızı bağlamaktır. Facebook hesabınızı Tinder hesabınızla kaydettiyseniz, Tinder’da adınızı değiştirmenin tek yolu Facebook adını değiştirmektir. Bunun nedeni, Tinder’ın isim, yaş, doğum tarihi ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm temel bilgilerinizi, bağlantı kurduğunuz Facebook hesabından çekmesidir. Sonuç olarak, Facebook hesabınızda görünen isim, Tinder’da aynı addır. Şimdi Tinder’da isim değişikliği için Facebook’taki adınızı değiştirmeniz yeterli olacak.

Bunun için yapmanız gerekenler şunlar:

  1. Telefonunuzdan Facebook uygulamasını açın.
  2. Uygulamayı açtıktan sonra Menü‘ye gidin. Burası iPhone’da sağ alt köşede, Android telefonlarda ise sağ üst köşede bulunmaktadır.
  3. Şimdi Ayarlar ve Gizlilik menüsüne gidin. Ardından Ayarlar‘a gidin.
  4. Buradan Kişisel Bilgiler ve Hesap Bilgileri adlı seçeneğe dokunun. Kişisel Bilgiler seçeneğine dokunduğunuzda e-postanızı, adınızı, kişilerinizi, telefon numaranızı gibi ilgili hesap ayarlarıyla birlikte görüntüleyebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz bir pencere açılacaktır.
  5. Şimdi adınızı değiştirmek için Ad yazılı seçeneğe dokunun. Buradan isim değişikliğini halledin.
  6. Bunu yaptıktan sonra sizden şifre girmeniz istenecek. Şifrenizi de girdikten sonra Değişiklikleri Kaydet seçeneğine dokunun.

Bundan sonra Tinder’ın yaptığınız isim değişikliğini kabul etmesini beklemeniz gerekecek. Bunu deneyimleyen kullanıcılar, genelde şu üç durumun olduğundan söz ediyorlar:

  • Tinder’da isim değişikliği birkaç gün içerisinde gerçekleşiyor.
  • Tinder uygulamasından çıkış yapıp tekrar girdiğinizde, yeni isimle açmış olacaksınız.
  • Tinder, yaptığınız isim değişikliğini hiçbir zaman onaylamıyor.

Açıkçası bu üç durumla ilgili Tinder tarafından sağlanan net bir bilgi yok. Yani Facebook’ta isim değişikliği yapmanız, Tinder’daki isminizin kesinlikle değişeceği anlamına gelmiyor. Eğer isim değişikliği gerçekleşmezse bu sefer ‘sahte’ bir Facebook hesabı açarak ve farklı bir isim belirleyerek Tinder hesabı açabilirsiniz.

Not: İsim değişikliği yoluna gitmek, Tinder hesabınızın banlan

Tinder İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tinder İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Shameless Izle İzmir Nöbetçi Noterler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? zyxel modem kurulumu subdomain mi klasör mü rakı fiyatları nick oluşturucu Market Fiyatları demon slayer izle