İnternetManşet

TikTok kullanımı arttı. Gençlerin %92’si kullanıyor

TikTok kullanımı arttı. RTÜK başkan yardımcısının yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de gençlerin yüzde 92’si TikTok kullanıyor.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu başkan yardımcısı olan İbrahim Uslu’nun yapmış olduğu açıklamada özellikle pandemi sürecinde çocukların sosyal medyaya olan eğilimi ve TikTok üzerinde kullanım oranının paylaşımını yaptı.

2020 yılında en çok indirilen uygulamalar arasında olan TikTok kendi rekorunu da kırmıştı. 2020’nin en çok indirilen uygulamalar listesine ulaşmak için tıklayın.

Yaşadığımız bu pandemi günlerinde çocukların sosyal medyaya olan ilgisi oldukça fazla bir şekilde artmış bulunmakta. İbrahim Uslu’nun yaptığı açıklamada en çok artış yaşanan sosyal medya uygulaması TikTok olarak görünüyor. Gelen kısıtlamalar ile çocukların evde daha fazla zaman geçirerek sosyal medya uygulamalarına daha fazla zaman ayırdığı görünüyor. Birleşik Krallığın düzenleyici ve denetleyici kuruluşu olan Office of Communication’un Mayıs-Haziran ayları arasında 9-16 yaş grubuna yapmış olduğu araştırmada Bu yaş grubunda bulunan çocukların sadece %7’lik bir kısmının TikTok kullanmadığı belirtilmekte. TikTok kullanılarak kendi içeriğini paylaşanların oranı ise %66 olarak göstermekte.

İbrahim Uslu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu detaylarda yer almakta; Pandemi sürecinde çocukların daha az ödev yaptığı ve ailesi ile vakit geçirmektense odasında sosyal medya uygulamalarını kullandığı yönünde açıklamalar yaptı.

Özellikle çocuklara sorulan neden kullanıyorsun sorusuna karşılık gelen cevap ise şu şekilde; Zaman öldürmenin en kolay yolu şeklinde bir cevap alınmakta.

Bu ve bunun gibi güncel teknoloji haberlerini sayfamız üzerinden okumaya devam edebilirsiniz.

TikTok kullanımı arttı. Gençlerin %92’si kullanıyor

Furkan YURDAKUL

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu