yükleniyor...

THY Uçuşlarında Laptop Dağıtılacak!

THY bazı uçuşlarında elektronik cihaz kullanım yasağına karşı yolcuları mağdur etmemek adına bazı uçuşlarında yolcularına laptop dağıtma kararı aldı, ayrıca ekonomi sınıfı yolcuları için de ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunulacak.

Yaklaşık 1 ay önce gündeme gelen uçaklarda elektronik cihazların kullanımının yasaklanması sorununa karşı THY bazı yolcuları için çözüm üretmeye karar verdi. Uçaklarda bazı yolculara laptop dağıtılacak.

Türk Hava Yolları, Amerika ve İngiltere tarafından uygulanan elektronik cihaz kullanımı yasağına karşı güzel bir çözüm ortaya çıkardı. ABD ve İngiltere başta olmak üzere yaklaşık 10’a yakın ülkeden bu cihazlarının kullanımının uçuş sırasında yasaklandığı dile getirildi. Cep telefonu, akıllı telefon ya da bunlardan daha büyük ebatlardaki elektronik cihazların uçak kabinlerinde değil uçakların kargo bölümlerinde taşınması kararı alınmıştı.

Bu denli saçma bir uygulama karşısında sessiz kalmayan Türk Hava Yolları mantıklı bir çözüm üreterek bu kararın önüne geçmeye çalışıyor. Aldığı bu karar sayesinde hem yolcular mağdur olmayacak hem de alınan elektronik cihaz kullanımı engeline karşı kararın dışına çıkmayacak.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı CCN Türk kanalında katıldığı bir programda önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya geçirilecek olan, yolculara laptop dağıtımı konusunda bilgiler verdi. THY’nin Amerika ve İngiltere uçuşlarında yolculara şirket tarafından laptop dağıtılacağı ve ayrıca ekonomi sınıfında uçuş yapan yolcular için de ücretsiz Wi-Fi servisinin sunulacağını dile getirdi.

Şu an yürürlükte olan yasağın kaldırılması yolunda her adımın atıldığını belirten Aycı, tomografi denen uçağa giren her türlü nesnenin tüm detaylarına karşı inceleyebilen ve olası bombalı terör olaylarına karşı alınacak önlemin de yakından takip edildiğini söyledi ve “Başta bakanlığımız olmak üzere, Ulaştırma Bakanlığı’mız da bu durumu yakından takip ediyor, biz de takip ediyoruz. Bu tip bir cihazın kullanılmaya başlanması ile birlikte yasağın bize söylenen yazılı gerekçesi ortadan kalkmış oluyor. Ancak başka bir gerekçesi varsa biz onu tomografi ile de kaldıramayız.” şeklinde ifade etti.

THY Uçuşlarında Laptop Dağıtılacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere THY Uçuşlarında Laptop Dağıtılacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla