yükleniyor...

THY Ücretsiz Laptop Dağıtımına Başladı!

Türk Hava Yolları mağduriyetin önüne geçmek için Business Class yolcularına ücretsiz laptop bilgisayar dağıtmaya bu sabah yaptığı uçuş seferi ile başladı.

Türk Hava Yolları yetkilileri ABD ve İngiltere başta olmak üzere Türkiye’nin içlerinde bulunduğu 8 ülkeye gerçekleştirdikleri uçuşlarda elektronik cihaz kullanımını yasaklamıştı. Türk Hava Yolları bu mağduriyetin önüne geçmek için Business Class yolcularına ücretsiz laptop bilgisayar dağıtmaya bu sabah yaptığı uçuş seferi ile başladı.

Türk Hava Yolları şirketi ABD ve İngiltere’ye yapılan uçuşlarda  iş seyahati yapan yolcularını sıkıntıya düşürmemek için yeni uygulamasına resmen başladı. DELL ile birlikte iş ortaklığı kuran Türk Yolları, ABD ve İngiltere’ye yapılan uçuşlarda laptop bilgisayarlarını kapıda teslim eden Business Class yolcuları için uçak içerisinde kullanabilmeleri adına dizüstü bilgisayar temin edeceğini duyurmuştu.

Business Class yolcuları bu uygulamadan ücretsiz olarak faydalanabilecek ancak bu fırsattan yararlanmak isteyen yolcuların uçağa giriş sırasında bilgisayarlarını görevlilere teslim etmeleri gerekiyor.

Söz konusu laptoplar katlanarak tablet olma özelliğine ve dokunmatik ekrana sahip olması ile yolcuların kişisel bilgilerini koruma altına alabilecekleri güvenlik sistemi ile birlikte sunulacak. Yolcuların bilgisayar üzerinde yaptıkları işlemleri harici bir depolama birimine de kopyalamaları mümkün. Bilgisayar kapatıldığında yolcu tarafından girilen tüm kişisel çalışmalar otomatik olarak bilgisayardan tamamen silinecek.

Türk Hava Yolları’nın bu atılımı yolcuları mağdur etmemek adına düşüneceği tahmin ediliyordu. Ancak bu yardımın hem ekonomi sınıfındaki yolcular için hem de business sınıfı yolcuları için uygulanacağı düşünülüyordu. Türk Hava Yolları’ndan gelen açıklamada şimdilik ekonomi sınıfı yolcuların bu uygulamadan faydalanmayacağı ancak bu sınıfta yer alacak yolcular için bazı kolaylıkların sağlanacağı belirtiliyor.

Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yapan İngiltere uçuşları için bu uygulama 12 Mayıs’ta başlayacak.

THY Ücretsiz Laptop Dağıtımına Başladı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere THY Ücretsiz Laptop Dağıtımına Başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla