Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
The Last of Us PC versiyonu için yamalar geldi

The Last of Us PC versiyonu için yamalar geldi

ABONE OL
31 Mart 2023, 12:10:48

Son zamanların en popüler oyunlarından biri olan The Last of Us, PC versiyonuna geçtiğimiz aylarda kavuştu. Ancak oyuncuların yaşadığı sorunlar, heyecanla beklenen oyunun çıkışını olumsuz yönde etkiledi. Oyunu oynamak isteyen PC sahipleri, ani kapanmalar, performans sorunları ve görsel problemlerle karşılaştı. Bu sorunlar karşısında harekete geçen Naughty Dog, oyuncuların karşılaştığı problemleri ortadan kaldırmak için hızlı şekilde yamalar yayınlamaya başladı.

Yayınlanan yamalardan biri, “bazı kullanıcıları etkileyen çeşitli performans ve aksaklık sorunları” için çözüm getiriyor. Steam’deki yama boyutunun 36 MB olması dikkat çekiyor. Ekstra hata tanılama bilgileri de erişime açıldı. Böylelikle stüdyonun daha fazla problemi derinlemesine incelemesi mümkün hale gelecek. Oyunculardan gelen raporları yakından takip eden stüdyonun daha fazla hatayı düzeltecek bir yamayı da kısa süre içinde yayınlaması planlanıyor.

Naughty Dog, önceden de kısa süre içinde ikinci bir yama daha çıkarmış, bellek kullanımındaki sorunları düzeltmeyi ve performansı iyileştirmeye yönelik adımlar atmıştı. “Ekstra tanılama bilgileri” bu güncellemenin de parçaları arasında yer alıyor.

Ancak The Last of Us PC versiyonuna gelen yorumların yüzde 60’tan fazlası hala olumsuz. Oyunun kendiliğinden kapandığını ve ara ara takıldığını belirten oyuncular, ara sahnelerde karakterlerin alakasız şekilde ıslak görünmesi gibi hatalarla da karşılaşıyor. Bu sorunlar, oyuncular için ciddi bir hayal kırıklığı yaratmış durumda.

The Last of Us PC versiyonunun çıkışı daha önceden birkaç haftalığına ertelenmişti. Stüdyonun amacı, “en iyi çıkış deneyiminin sunulması”ydı. Ancak stüdyonun bu amacına henüz ulaşamadığı gözleniyor. Oyunun PC versiyonunun çıkışı, Naughty Dog’un The Last of Us dizisinin rüzgarından yararlanmak için böyle bir karar aldığını düşündürüyor.

Sonuç olarak, The Last of Us PC versiyonu oyunculardan hala olumsuz yorumlar almaya devam ediyor. Ancak stüdyonun, oyunculardan gelen geri bildirimleri dikkate alarak sorunları çözmeye yönelik çabaları sürüyor. Oyuncuların yakın zamanda daha iyi bir The Last of Us deneyimi yaşaması umut ediliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments