yükleniyor...

Tesla Türkiye'de Fabrika Kuracak!

Dünyanın önde gelen elektrikli araç üreticisi Tesla Motor’un kurucusu Elon Musk geçtiğimiz haftalarda ülkemize gelerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ile görüşmüştü. Görüşmenin detayları açıklanmamıştı ancak almış olduğumuz bilgilere göre Tesla ülkemizde üretim yapabilir. Detaylar haberimizde…

Tesla Motors’un kurucusu olan Elon Musk geçtiğimiz haftalarda ülkemizi ziyaret etmiş, devlet büyükleri ile görüşmeler sağlamış ve planlarından Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a bilgiler vermişti. Kendisinin ülkemizden ayrılışından sonra Elon Musk’ın ülkemize ani gelişinin arkasındaki temel neden bir çok yayın kuruluşu tarafından sorgulandı.

Dünya üzerinde Apple’ın kurucularından olan Steve Jobs’ın otomobil sektörü üzerine çalışanı olarak gösterilen, yapmış olduğu yeniliklerle elektrikli otomobillere farklı bir bakış açısı kazandıran Elon Musk, önümüzdeki senelerde ülkemizde bir üretim bandı kurabilir. Almış olduğumuz bilgilere göre ülkemiz üzerinde kuracak olan üretim tesisinin yerinin araştırmaları devam ediyor. 2019 yılı içerisinde ülkemizde kurulması planlanan tesisin yeni üretilecek olan araçların en hızlı ve güvenli şekilde dağıtılması açısından ülkemizde kurulması planlanıyor. 

Tesla Türkiye Fabrikası

Yeni kurulacak olan tesisin İstanbul veya yakın illerde olması planlanıyor. Deniz yolu ve kara yolu ile dünyanın bir çok ülkesine kolaylıkla dağıtılabilmesi ürütilecek olan ürünlerin hem maliyetini düşerecek hemde daha hızlı transfer edilmesini sağlayacak. 

Elon Musk ülkemize geldiğinde bu konu hakkında konuşup konuşmadığı bilinmiyor ancak büyük ihtimalle bu konu konuşulmuş ki ülkemizde Sakarya yakınlarında bir tesis arıyorlar. 

Elon Musk tarafından ülkemizde kurulması planlan tesis ile birlikte ülkemize en yakın servisin 2500 Km uzakta olması durumu çözülecek bölgemizdeki diğer ülkelerdeki araçların onarımları ülkemiz üzerinde yapılabilecek. Bu sayede ülkemizde elektrikli araç kullanımı ve istasyonunun arttırılması planlanıyor. 

Tesla Türkiye'de Fabrika Kuracak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tesla Türkiye'de Fabrika Kuracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Nöbetçi Noterler Nöbetçi Eczaneler Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir Abdül Ne Demek dijital platform ne demek marla makaron filtre fiyatları Market Fiyatları demon slayer izle