Tesla Model 3 Sosyal Medyada Paylaşıldı!

Tesla Model 3 Sosyal Medyada Paylaşıldı!

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, bu sabah yayınladığı bir tweet ile takipçileriyle seri üretimine başlanan ilk sürüm Tesla Model 3’ü tanıttı.

Üretiminine bugün başlanan canavar 4 kapılı tam elektrikli motoruyla Ağustos ayında 100, Eylül’de 500 ve Aralık ayından itibaren ayda 20 bin adet seri üretim miktarına ulaşacak. Bu zamana kadar yaklaşık 500 bin kişi tarafından siparişi verilen Tesla Model 3 serisinin giriş paketindeki fiyatı 35 bin dolar olacak. Tesla Model 3, Tesla şirketinin desteklediği 1 milyar dolarlık bir yatırım sayesinde üretilecek.

Bu yılın ilk yarısında  47 bin ile 50 bin Model S ve Model X serisi elektrikli araç satışı hedefleyen Tesla şu an için Model 3′ e ait bir hedef belirlemiş değil. Ancak buna rağmen Tesla Model 3 otomobilinin 2018 yılında 500 bin, 2020 yılında ise 1 milyon satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.  

"Tesla Model 3 Sosyal Medyada Paylaşıldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tesla Model 3 Sosyal Medyada Paylaşıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla Model 3 Sosyal Medyada Paylaşıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları